آخرین اخبار

حاجی در شورای اداری شاهین شهر و میمه: تأمین پساب برای آبیاری فضای سبز شهرها مهمتراز فضای سبز صنعت است.

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ظهر روز چهارشنبه ۹۴/۷/۲۹در جلسه شورای اداری شاهین شهر و میمه شرکت کرد. حسینعلی حاجی پس از عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و تقدیر از مدیرانی که در رفع مشکلات مردم و گره گشایی از […]

اشتراک گذاری
06 آبان 1394
کد مطلب : 19881

shae1

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ظهر روز چهارشنبه ۹۴/۷/۲۹در جلسه شورای اداری شاهین شهر و میمه شرکت کرد.

حسینعلی حاجی پس از عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و تقدیر از مدیرانی که در رفع مشکلات مردم و گره گشایی از کار آنها تلاش شبانه روزی دارند تصریح کرد: بسیاری از مراجعین به دستگاهها از همین روی خوش و برخورد منطقی راضی می شوند حتی اگر کارشان حل نشود، بنابراین روش و منش برخورد با روی گشاده را باید تمرین کنیم.

وی مدیران دستگاههای اجرایی را به پیگیری مصوبات سفر بهمن ماه سال ۹۳ رئیس محترم جمهور به استان اصفهان توصیه کرد و اظهار داشت: بالاخره یک تصمیم هایی برای شهرستان گرفته شده و لازم است شما خودتان از ادارات کل پیگیر اجرایی شدن آن مصوبات باشید و اگر توقع دارید بگویند تشریف بیاورید دریافت کنید انتظار اشتباهی دارید.

نماینده قوه مقننه در کار گروه اشتغال استان، معضل بیکاری را یکی از چالش های بزرگ کشور و به تبع آن شاهین شهر و میمه دانست و افزود: در ملاقات های مردمی اینجانب کسانی هستند که حاضرند برای گذران زندگی خانواده شان بدون توجه به مدرک تحصیلی به هر جایی معرفی شوند و این حرف حقی است که انتظار داشتن شغل را از ما مطالبه کنند. اما از طرفی موانع تولید و مشکلات بیمه و دارایی در پیش پای صنعتگران باعث شده تا هر روز شاهد اخراج کارگران باشیم بعنوان مثال یکی از واحدهای صنعتی از ابتدای امسال تاکنون ۱۵۰۰ نفر را از کار اخراج کرده است.

وی به تلاش های صورت گرفته برای رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: همین هفته گذشته دو واحد صنعتی بزرگ را برایشان در تهران و در وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت جلسه گذاشتیم و مسائل شان را دنبال کردیم بالاخره دولت هم در همین جهت دارد تلاش می کند معاون آقای نعمت زاده هم چند وقت پیش آمد همین جا و بیشتر واحدهایی که مشکل داشتند رودررو با ایشان مسائل شان را مطرح کردند با رئیس سازمان مالیاتی کشور هم صحبت کردیم که یک مقدار فشار را از روی واحدهای تولیدی و صنعتی بردارند و امید داریم با همت دولت چرخه تولید مجدداً فعال شود.

ایشان در بخش دیگری از سخنانش، فروش پساب به قیمت ناچیز به نیروگاه و پالایشگاه را مغایر منافع ملی ومصداق تضییع حقوق بیت المال توصیف کرد واظهار داشت: بیش از ۴۰۰ لیتر پساب تصفیه خانه شاهین شهر به قیمت ۳۰/۱ قیمت واقعی به این دو واحد که خصوصی هم هستند و بیشتر اشتغال شان هم از دیگر شهرستانهاست فروخته شده و با شکایت بنده بعنوان مدافع حقوق مردم به دیوان محاسبات ، ۸ ایراد حقوقی به قرارداد منعقده گرفته شده است.

حاجی ادامه داد: اگر این پساب قرار است برای فضای سبز این دو واحد صنعتی استفاده شود با وجودیکه منابع آبی دیگری هم در اختیار دارند پس چرا آب منطقه ای هر لیتر پسابی را که به این دو واحد ۳۳ میلیون تومان واگذار کرده به شهرداریها که برای فضای سبز شهری درخواست داده اند لیتری یک میلیارد و دویست میلیون تومان قیمت داده است؟ آیا فضای سبز داخل شهرها اهمیتی کمتر از آن فضای سبز صنعتی دارد؟

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به اعتراضات مردمی در روستای خسرو آباد بخش میمه نسبت به تصرفات غیر قانونی ارتش هم گریزی زد و گفت: قرار بوده اینجا میدان تیر ارتش باشد و اهالی برای چرای احشام با هماهنگی مسئولین امر اجازه ورود داشته باشند اما امروز شاهد هستیم که دهها هکتار اراضی منابع طبیعی توسط ارتش بدون هیچ مدرکی تصرف شده و علاوه بر حفر چاههای غیر مجاز و انجام کشاورزی که بر روی منابع زیر زمینی و قنات ها تأثیر گذاشته، اجازه ورود احشام اهالی به منطقه داده نمی شود با مدیر کل منابع طبیعی استان صحبت کردیم می گویند پرونده سازی کرده ایم ولی نمی توانیم ورود پیدا کنیم. این چه منطقی است خب چرا به تجاوزات به حقوق مردم توجهی ندارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *