آخرین اخبار

آقای حاجی با معاون غذا و داروی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دیدار کرد.

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۹۴/۷/۲۰با آقای دکتر دیناروند ، معاون غذا و داروی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دیدار و در خصوص مشکلات بیماران مبتلا به پی کی یو با وی گفتگو کرد. آقای حاجی ضمن تشکر و […]

اشتراک گذاری
27 مهر 1394
کد مطلب : 19829

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۹۴/۷/۲۰با آقای دکتر دیناروند ، معاون غذا و داروی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دیدار و در خصوص مشکلات بیماران مبتلا به پی کی یو با وی گفتگو کرد.

آقای حاجی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات دکتر دیناروند با اشاره به حدود دو سال مراجعه خانواده های بیماران فنیل کتونوری ( پی کی یو) به دلیل عدم توانایی در تامین مواد غذایی بیماران خود، گفت: در دو سال گذشته مراجعات مکرری در خصوص رفع مشکل تغذیه این بیماران که نیاز به غذاهای مخصوص و رژیمی با هزینه بالا دارند و عدم توانایی خانواده ها در تامین این نیاز، به دفتر اینجانب صورت گرفته است. با توجه به اختصاص مبلغی از سوی وزارت بهداشت برای این منظور، پیشنهاد ردیف مناسب در بودجه سال آینده می تواند برای رفع این مشکل موثر باشد که البته پیگیری لازم از سوی مجلس نیز صورت می پذیرد.

دراین دیدار نماینده انجمن بیماران (پی کی یو) نیز در خصوص وضعیت خاص افراد مبتلا به این نوع بیماری و نیازها و مشکلات آنها توضیحاتی را ارائه نمود.

آقای دکتر دیناروند با تشکر و قدردانی از توجه و پیگیری آقای حاجی ضمن اشاره به یارانه اندک پرداخت شده به این بیماران گفت: بنده به مشکلات این قشر که در کشور حدو د ۵ هزار نفررا در بر می گیرد، واقف هستم ولی جهت تامین سهمیه ی رژیم غذایی آنها با مشکل اعتبار مواجه هستیم.

در پایان این جلسه قرار شد که آقای حاجی در خصوص مشکلات مطرح شده با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون برنامه ریزی رئیس جمهور مکاتبه نماید و وزارت بهداشت نیز در پاسخ پیشنهاد خود را جهت تامین اعتبار ، ارائه نماید.

IMG_8207 IMG_8209 IMG_8205

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *