آخرین اخبار

حاجی در شورای اداری استان: جلسات این شورا بایستی مرتب، بموقع و در اندازه خودش برگزار شود.

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی بعد از ظهر روز پنجشنبه ۹۴/۷/۲۳در شورای اداری استان اصفهان و در حضور وزیر محترم کشور از طرف نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداخت. حاجی ضمن عرض خیر مقدم به دکتر رحمانی فضلی، بااشاره به […]

اشتراک گذاری
25 مهر 1394
کد مطلب : 19772

n2962103-4587060

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی بعد از ظهر روز پنجشنبه ۹۴/۷/۲۳در شورای اداری استان اصفهان و در حضور وزیر محترم کشور از طرف نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداخت.

حاجی ضمن عرض خیر مقدم به دکتر رحمانی فضلی، بااشاره به سخنان استاندار اصفهان مبنی بر مشکل مکان برای برگزاری جلسات شورای اداری استان گفت: برای استانی مثل اصفهان ، زیبنده نیست که سالنی برای جلساتش نداشته باشد فلذا لازم است بدلیل اهمیت موضوع، ضمن ساخت یک سالن مخصوص جلسات، به صورت مرتب، بموقع و در حد واندازه این استان، جلسات شورای اداری برگزار شود.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان به سیل تیرماه ۹۴ در استان و دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار اشاره کرد واظهار داشت: متاسفانه خسارات زیادی به بافت های مسکونی، مزارع کشاورزی و سایر اماکن خدماتی و تجاری وارد شد و لازم است در هیات دولت پیگیری مجدانه برای پرداخت خسارت به سیل زدگان انجام شود چرا که افرادی هستند که خانه و کاشانه شان خراب شده و اکنون پس از چندین ماه بدون سرپناه و در آستانه فصل سرما دچار مشکل شده اند.

وی مشکل اتباع بیگانه را یکی دیگر از معضلات فصلی استان برشمرد و تصریح کرد: اثرات مخرب فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی و دینی حضوراتباع بیگانه غیر مجاز در حد غیر قابل قبول است و لازم است وزارت کشور فکر عاجلی برای این موضوع بکند.

نماینده قوه مقننه در کار گروه اشتغال استان، قاچاق کالا را از عوامل بسیار موثر در تعطیلی واحدهای تولیدی، صنعتی و صنفی دانست و تاکید کرد: اگر جنابعالی در این زمینه با تدبیر و جدیت ورود نکنید مابقی واحدهای نیمه تعطیل هم بسته و هزاران جوان به لشگر بیکاران اضافه خواهد شد.

حسینعلی حاجی به تلاش هایش برای کاهش سهم مالیات استان در کمیسیون بودجه، تلفیق و صحن علنی مجلس اشاره کرد و افزود: متاسفانه در کشور دید مثبتی نسبت به استان اصفهان نیست و در لایحه پیشنهادی دولت، مالیات استان از سه هزار میلیارد تومان قبلی به چهار هزارمیلیارد تومان افزایش در نظر گرفته شده بودکه با تلاش بسیار زیادی ۵۰۰ میلیارد تومان آنرا کاهش دادیم اما همچنان واحدهای صنعتی، تولیدی و صنفی از روند دریافت مالیات از واحدهایشان در این شرایط اقتصادی گله مندند.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود، موضوع آب را حیاتی ترین مساله استان اصفهان توصیف کرد و خاطر نشان ساخت: از جنبه مدیریت بحران ، وجود یک تصفیه خانه آب برای جمعیت پنج میلیون نفری کار درستی نیست فلذا لازم است در جهت جلوگیری از قطعی آب و ایجاد مشکل برای مردم طرح ایجاد تصفیه خانه جدید برای اصفهان اجرایی شود همچنین در بحث آب کشاورزی و احیای زاینده رود بایستی مدیریت حوزه، بصورت واحد بوده و استان همجوار از برداشت آب بصورت غیر قانونی پرهیز کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *