آخرین اخبار

نعمت زاده گفت برخی مسوولین همکاری نمی‌کنند/ شاهد اخراج کارگران هستیم

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هم مورد نامه وزرا به رئیس جمهور گفت: این ۴ عضو کابینه دولت به یک واقعیت اشاره کردند و امروز فعالان اقتصادی و مردم عادی مشکلات فراوانی دارند و از این وزرا تقدیر می‌کنم. حسینعلی حاجی دلیگانی به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وزرا […]

اشتراک گذاری
25 مهر 1394
کد مطلب : 19768

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هم مورد نامه وزرا به رئیس جمهور گفت: این ۴ عضو کابینه دولت به یک واقعیت اشاره کردند و امروز فعالان اقتصادی و مردم عادی مشکلات فراوانی دارند و از این وزرا تقدیر می‌کنم.

حسینعلی حاجی دلیگانی به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وزرا اقدام شایسته‌ای انجام دادند، گفت: واقعیت این است که روند اقتصاد جامعه وضعیت نامناسبی دارد و شاهد اخراج کارگران، مهندسان و تکنسین‌ها هستیم.

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی اظهارداشت: امروز در بخش تولید و کسب و کار مشکلات وجود دارد و امیدواریم دولت به این بخش رسیدگی کند و با هماهنگی انتظام خوبی به وضعیت تولید ببخشد و در جهت حل مشکلات مردم و تولید و اقتصاد حرکت کند.

وی در خصوص اصلاح ساختار اقتصاد ایران،بیان کرد: ساختارها مشکلات خاصی دارند،اما علیرغم این ساختار بیمارگونه که داریم،ولی خواستیم تورم از راه نقدینگی کنترل کنیم و این را با شدت دنبال کردیم که وضعیت امروز شکل گرفته است.

حاجی دلیگانی ادامه داد: اکنون دچار یک رکود تورمی هستیم که علاوه بر تورم،رکود هم ایجاد شد و این برای مردم قابل پذیرش نیست؛ امیدواریم دولت در این جهت حل این مشکل تلاش کند و مجلس هم وظیفه خود را با  تصویب قانون رفع موانع تولید سال گذشته انجام داد.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به جلسه چند روز گذشته با محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: ایشان از نحوه تنظیم آیین نامه‌های قانون رفع موانع تولید بسیار ناراضی بودند و درخواست کردند قوانینی که تصویب می‌شود، منوط به تهیه آیین نامه نباشد که ما مستقیما بتوانیم آن را اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: آقای نعمت‌زاده گفت؛برخی از آیین نامه‌های رفع موانع تولید مدت‌ها و حتی ماه‌ها که منتظر امضاء است و آن هم به دلیل  اینکه یک وزیر و یا رئیس یک سارمان دستگاه اجرایی حاضر نیست آن را امضا کند،هر چند وزیران و دستگاه دیگر امضا کردند،ولی این یک نفر امضا نمی‌کند و کار ما به مشکل برخورده است و عنوان کردند که مرتباً وقت می گذارم، اما کمتر نتیجه می‌گیرم.

تیم اقتصادی دولت انسجام ندارد

حاجی دلیگانی درمورد اختلاف در تیم اقتصادی دولت یازدهم، اظهارکرد: نمی‌خواهیم بگویم اختلاف وجود دارد، اما عدم انسجام است و یک آهنگی و هماهنگی در دولت دیده نمی‌شود. لازم است یک نفر به عنوان ارشد تیم اقتصاد باشد و تصمیم  نهایی را بگیرد.

به گفته وی، مقام معظم رهبری فرمودند که یک ستاد فرماندهی تشکیل شود، زیرا چون جنگ اقتصاد علیه ما است و لازم است که اتاق جنگ اقتصادی تشکیل قالب اقتصاد مقاومتی تشکیل شود و هر لحظه به لحظه وضعیت اقتصادی را رصد کرده و تصمیم گیری کند.

خلا تصمیم گیری و فرماندهی وجود دارد

این نماینده مردم در خانه ملت،اضافه کرد: باید تیم اقتصادی دولت درجهت رفع مشکلات اقتصادی کشور هماهنگ و یک آهنگ شود و مجلس قطعا برای حل مشکلات جهت رفاه مردم،رشد و شکوفایی اقتصادی و رونق بخشیدن به کسب و کار کمک می‌کند و هر گونه اقدامی که لازم باشد، انجام خواهد داد.

عضوهیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت مشکل قانونی ندارد و خلا قانونی برای تصمیم گیری وجود ندارد و در دولت خلع تصمیم گیری و خلع وجود فرماندهی وجود دارد که انتظار می‌رود شاخص رئیس جمهور با معاون اول این مسائل را دنبال و اتخاذ تصمیم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *