آخرین اخبار

پاسخ وزارت صنعت، معدن وتجارت به تذکر کتبی آقای حاجی

حماسه سازان ،شهریار طاهر پور معاون امور حقوقی و مجلس وزارت صنعت، معدن وتجارت در رابطه با تذکر آقای حاجی در خصوص واردات و خرید کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی که از طریق هیئت رئیسه مجلس به آن وزارت خانه ارسال شده بود پاسخ گفت. شهریار طاهر پور معاون امور حقوقی و مجلس وزارت صنعت، […]

اشتراک گذاری
13 مهر 1394
کد مطلب : 19670

حماسه سازان ،شهریار طاهر پور معاون امور حقوقی و مجلس وزارت صنعت، معدن وتجارت در رابطه با تذکر آقای حاجی در خصوص واردات و خرید کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی که از طریق هیئت رئیسه مجلس به آن وزارت خانه ارسال شده بود پاسخ گفت.

شهریار طاهر پور معاون امور حقوقی و مجلس وزارت صنعت، معدن وتجارت در پاسخ تذکر کتبی آقای حاجی آورده است:

احتراماً بازگشت به نامه شماره ۶۳۵۹۲ تاریخ ۹۴/۵/۲۸در خصوص تذکر جناب آقای حاجی دلیگانی نماینده محترم مردم شریف شهرستان شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در مورد« واردات و خرید کالاهای خارجی دارای مشابه ایرانی» حسب بررسی های به عمل آمده و پاسخ های شماره ۳۶۴۴۴/۱۰۰/۹۴ تاریخ ۹۴/۶/۱۴ سازمان توسعه تجارت ایران و شماره ۱۳۴۱۸۹/۶۰ تاریخ ۹۴/۶/۱۷معاون امور صنایع به استحضار می رساند:

۱-به منظور استفاده از تولیدات داخلی و با هدف حمایت از صنایع تولیدی، ممنوعیت خرید کالاهای خارجی اعم از کالای ساخته شده، قطعات، ملزومات، تجهیزات و غیره دارای تولید مشابه داخلی تمامی دستگاههای دولتی و سایر دستگاهها، نهادها و عناوین مشابهی که به نحوی از بودجه عمومی یا دولتی استفاده می کنند، طی مصوبات شماره ۲۶۷۲۵/ت ۵۴۸۴۶۲ مورخ ۹۳/۳/۱۱و شماره ۶۳۶۱۳/ت ۵۱۹۶۶ مورخ ۹۴/۵/۱۹هیئت محترم وزیران منضم به فهرست جمعاً ۳۶۴ قلم کالا، ابلاغ گردیده است.

۲-با لاترین مقام اجرائی هر دستگاه مسئولیت نظارت بر حسن اجراء و رعایت مفاد مصوبات فوق را دارا می باشد.

۳-براساس ماده (۱۰۳) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و در تدراوم بند «ز» ماده (۳۳) قانون برنامه چهارم و ماده (۱۱۵) قانون برنامه سوم توسعه، با حذف کلیه موانع غیر تعرفه ای و غیر فنی، از تولیدات داخلی در مقابل کالاهای مشابه وارداتی با در نظر گرفتن سود بازرگانی حمایت لازم به عمل آمده و به طور مستمر پایش و همه ساله سود بازرگانی آن به روز می گردد.

لازم به ذکر است که سود بازرگانی کالاهای وارداتی هر سال طی مصوبه هیئت محترم وزیران ابلاغ می گردد.

۴-با هدف حمایت از صنایع تولیدی، واردات بخشهای مختلف صنعت دارای تولید مشابه داخلی امکان واردات با ارز مبادله ای را ندارد.

علی ایحال چنانچه مورد خاصی مد نظر حضرتعالی می باشد ردیف تعرفه به انضمام میزان حمایت تعرفه ای آن اعلام تا در دستور کار کمیته ماده یک قانون مقررات صادرات و واردات جهت بررسی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *