آخرین اخبار

پیش از ظهر امروز صورت گرفت: بازدید معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر وفرودگاه های کشور از منطقه

حماسه سازان ،به دنبال اعتراض نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی به محل در نظر گرفته شده برای ایستگاه پایانی ونحوه عبور ۶ کیلومتر انتهایی مسیر قطار سریع السیر اصفهان – تهران، ساعت۱۰ صبح چهار شنبه ۹۴/۶/۱۱معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر وفرودگاه های کشور با حضور در […]

اشتراک گذاری
11 شهریور 1394
کد مطلب : 19196

حماسه سازان ،به دنبال اعتراض نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی به محل در نظر گرفته شده برای ایستگاه پایانی ونحوه عبور ۶ کیلومتر انتهایی مسیر قطار سریع السیر اصفهان – تهران، ساعت۱۰ صبح چهار شنبه ۹۴/۶/۱۱معاون ساخت وتوسعه راه آهن، بنادر وفرودگاه های کشور با حضور در شهرستان برخوار ،ضمن ارائه توضیحاتی ،نسبت به رفع دغدغه های آقای حاجی اطمینان داد.

دکتر سید مسعود نصر آزادانی با اشاره باینکه کشور از نظر اعتباری در شرایط مطلوبی نیست گفت: با پیگیری های جنابعالی وهمت وزارتخانه هم اکنون اعتباری معادل ۷/۱ میلیارد یورو برای اتمام این طرح در نظر گرفته شده وبهتر است با تعامل نسبت به برطرف نمودن نگرانی های مطرح شده که البته بجا ودر جهت منافع مردم است و برای جذب این اعتبار تلاش کنیم.

حسینعلی حاجی نیز ضمن خوش آمدگویی به آقای دکتر نصر، از پیگیری های متعدد در طول این ۳سال در خصوص مسیر انتهایی این قطار سخن گفت واظهار داشت: آخرین پیگیری در همین نطق اخیر بود که خواستار اصلاح این مسیر وفعال سازی پروژه شدم وخوشحالم که امروز برای همفکری وتعامل به اینجا آمده اید.

ایشان عبور قطار از مسیر طراحی شده راباعث ایجاد یک مرز مصنوعی بین شهرهای شهرستان برخوار توصیف کردوافزود: تقسیم شدن شهرها تبعات اجتماعی فراوانی به همراه دارد وبایستی با تدبیر شرکت ساخت راه آهن و مجریان طرح از وقوع چنین تبعاتی جلوگیری شود.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از آقای دکتر نصر برای اصلاح ایستگاه پایانی ادامه داد: طرح مطالعاتی مترو شهرستان برخوار را در شورای عالی کشور تصویب کرده ایم وبایستی ضمن تشکیل جلسه با مشاور طرح ،به گونه ای برنامه ریزی کنیم که این دو ایستگاه برهم منطبق شود.

سپس صورتجلسه ای به شرح زیر امضاء گردید:

  • با توجه به جانمایی در نظر گرفته شده برای ایستگاه جامع که عمده آن در محدوده و حریم شهر دولت آباد و خورزوق می باشد،‌تمامی مجوزهای قانونی در حوزه شهرستان برخوار فراهم شود.
  • طرح گردشگری در پیرامون ایستگاه جهت ارائه خدمات به مسافرین طراحی و توسط بخش غیر دولتی سرمایه گذاری شود.
  • از محل ایستگاه تا بعد از نقاط مسکونی شهر دولت آباد و شهر دستگرد،‌خط ریل قطار از زیر زمین عبور کند.
  • با توجه به تصویب طرح مطالعاتی متروی شهرهای برخوار،‌جلسه ای با مشاور طرح و شرکت ساخت و توسعه راه آهن برگزار، تا متروی مذکور با ایستگاه قطار منطبق گردد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *