آخرین اخبار

حاجی : استقلال صدا وسیما با فشار برآن برای نگرش جانب دارانه قابل جمع نیست.

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه ۹۴/۵/۲۷درجریان رسیدگی به طرح توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور با ارائه پیشنهادی برای حذف عبارت « و به صورت رایگان» انجام رایگان آگهی برای وزارت نیرو توسط صدا وسیما […]

اشتراک گذاری
28 مرداد 1394
کد مطلب : 19094

114858_orig

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه ۹۴/۵/۲۷درجریان رسیدگی به طرح توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور با ارائه پیشنهادی برای حذف عبارت « و به صورت رایگان» انجام رایگان آگهی برای وزارت نیرو توسط صدا وسیما را خلاف اصل ۷۵ قانون اساسی دانست.

حسینعلی حاجی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت بحرانی بودجه صدا وسیما تصریح کرد: شما صدا وسیما را مکلف کرده اید که پنجاه درصد بودجه خودش را از محل پخش آگهی های تبلیغاتی تأمین کند این در حالی است که این تکلیف باعث خسته شدن بیننده از پخش پیام های تبلیغاتی فراوان بخاطر تأمین آن درآمد شده است. حالا اگر بخواهیم این هم مجانی انجام شود معنایش این است که بایستی صدا و سیما آگهی های خودش را باز افزایش دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم تامین مالی صدا و سیما گفت: درست همان مقداری را هم که بایستی بودجه به این سازمان بدهند، هم کمتر می دهند هم به موقع نمی دهند، صدا وسیما مرتب تهدید می شود که اگر چنان نکردی یا اگر فلان روند را ادامه دادی، بودجه مورد خدشه واقع می شود.

وی با بیان اینکه مردم نیازمند اطلاعات به روز و با نگرش آزادانه و عدم جانب دارانه هستند، تأکید کرد:

شما در همین موضوع برجام ببینید چرا موارد عدول شده و عبور شده از خطوط قرمز نظام برای مردم بیان   نمی شود به نظر بنده ریشه اش در همین فشارهاست و استقلال صدا وسیما با این فشارها قابل جمع نیست. ما بایستی شرایطی را فراهم کنیم که رسانه ملی آزادانه کار خودش را انجام دهد.

حاجی در همین زمینه ادامه داد: انشاالله این مطلبی که می خواهم بگویم کذب است اما شنیده شده در موارد خاصی هم که صدا و سیما از مقام معظم رهبری دستور گرفته که دولت کمک کند به آن عمل نشده است. در حال حاضر وضع اعتباری رسانه ملی در حالت بحرانی است حالا ما هم بیائیم کاری را که متولی آن  صدا و سیماست مجانی انجام دهد در حالیکه محل درآمد او را قبلاً از همین آگهی ها تعیین کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *