آخرین اخبار

نامه آقای حاجی به وزیر محترم کشور

حماسه سازان،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی مورخ ۹۴/۵/۱۰خطاب به آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور و رئیس شورای امنیت کشور در خصوص اتباع بیگانه نامه نوشت. حسینعلی حاجی در این نامه آورده است: اهالی شهر میمه مکتوبه ای با بیش از سیصد امضاء ارسال […]

اشتراک گذاری
26 مرداد 1394
کد مطلب : 19053

حماسه سازان،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی مورخ ۹۴/۵/۱۰خطاب به آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور و رئیس شورای امنیت کشور در خصوص اتباع بیگانه نامه نوشت.

حسینعلی حاجی در این نامه آورده است:

اهالی شهر میمه مکتوبه ای با بیش از سیصد امضاء ارسال واعلام می دارند گرچه حضور اتباع افاغنه در کشور یک موضوع ملی و مشخصاً معضل یک منطقه خاص نمی باشد اما باید پذیرفت که بعضی از نقاط کشور به دلایل خاصی سکونت و حضور افاغنه پر رنگ و در نتیجه مشکلا ت ناشی از آن بیشتر است که از جمله این مراکز شهر میمه شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان می باشد به گونه ای که هجوم مهاجرین افغان به این شهر از یک سو و مهاجرت شهروندان ایرانی بخاطر همین موضوع از سوی دیگر، ترکیب جمعیتی این شهر را تغییر داده و تعداد افاغنه به اکثریت نزدیک است.

شهروندانی که بدلایل مالی ، عرق وطن یا دلایل دیگر حاضر به مهاجرت از شهر نبوده و نیستند مکرراً با تجمعات، تهیه طومار و مراجعه به مسئولین ذیربط استمداد طلبده اند که تا این لحظه هیچ اقدام موثری صورت نگرفته است.

جناب آقای وزیر بیم آن می رود که تعلل در رسیدگی به این خواسته به حق مردم پیامدهای ناگواری به بار آورد که هزینه آن بمراتب از هزینه تدبیر و پیشگیری بیشتر خواهد بود از جمله:

۱-تغییر ترکیب جمعیت افغانی از اکثر به اقل به گونه ای که ۷۰ تا ۸۰ درصد دانش آموز بعضی مدارس مهاجرین افغانی می باشند.

۲-سکونت تجمعی افاغنه غیر مجاز در شهر میمه و عدم امکان شناسایی و ساماندهی بدلیل کثرت افاغنه غیر مجاز که یک تهدید امنیتی بالقوه نیز می باشد.

۳-شیوع بیماری های واگیردار

۴-پخش و توزیع مواد مخدر و دعوت جوانان به استعمال مواد افیونی

۵-استفاده خارج عرف از موتور سیکلت و عدم برخورد مناسب ناجا با متخلفین

۶-خرید منازل و اراضی مسکونی با واسطه افراد ایرانی جهت فرار از ممنوعیت قانونی

۷-افزایش اجاره بها و قیمت املاک بدلیل خرید و اجاره منازل مسکونی توسط افاغنه با قیمت بالا(البته خرید با واسطه افراد ایرانی)

۸-بارگیری و ترویج افکار گروه های داعشی و تفکیری و مذهب تسنن

۹-ترویج بازیهای قمار و حرام به نحوی که اخیراً یک دختر بچه ۱۱ ساله موضوع قمار قرار گرفته است.

۱۰- عدم تشخیص هویت و دستگیری مجرمین و تبهکاران افغانی بدلیل ورود غیر قانونی و عدم وجود مدارک شناسایی لازم جهت تعقیب قانونی

۱۱-اشتغال فرصت های شغلی شهر که باعث بیکاری جوانان ایرانی شده

علی مراتب از جنابعالی به عنوان مقام ذیربط در این حوزه خواهشمند است دستور فرمائید اقدامات کنترلی محدودیت ساز و.. در این خصوص صورت پذیرد.

dekstop2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *