آخرین اخبار

حاجی : سرمایه گذاری و دریافت تسهیلات از بانک توسعه اسلامی تطابق ندارد

نمایندگان مخالف و موافق گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی نظرات خود را ارائه کردند. حماسه سازان ،به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه،‌۷ مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون […]

اشتراک گذاری
07 مرداد 1394
کد مطلب : 18859

112796_orig

نمایندگان مخالف و موافق گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی نظرات خود را ارائه کردند.

حماسه سازان ،به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه،‌۷ مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه دور پنجم بانک توسعه اسلامی گفت: مرکز بانک توسعه اسلامی در جده عربستان است که در چند کشور اسلامی شعبه دارد و واحد پول آن دینار اسلامی است که وام های کمکی می دهد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در تاریخ ۶ بهمن ۶۶،‌۲.۵ میلیون دینار اسلامی پرداخت کرده و عضو شدیم در ۳۰ فروردین ۷۱ این عدد به ۳۲۳ میلیون دینار و در ۱۸ اردیبهشت ۸۱ به ۷۰۰ میلیون دینار و در ۱۹ فروردین ۸۸ به ۱ میلیون ۸۸۰ هزار دینار اسلامی رسید.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در حال حاضر قرار است این عدد به ۴ برابر افزایش پیدا کند که یک رشد تند در آن خواهد بود در حالی که در تأمین منابع در ردیف سوم و در اخذ تسهیلات در ردیف هفتم قرار داریم لذا بر اساس پژوهش مرکز پژوهش ها تسهیلات کمتری نسبت به سایر اعضای بانک دریافت کرده ایم که از این رو با آن مخالف هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *