آخرین اخبار

حاجی درجمع طلاب جامعه المصطفی: هدف استکبار تجزیه کشورهای بزرگ اسلامی است

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه ۹۴/۴/۱۱در مراسم غبار روبی ضریح امامزاده نرمی (ع) شرکت و در همایش طلاب خارجی جامعه المصطفی سخنرانی کرد ورویدادهای روز منطقه را مورد بررسی و تحلیل قرار داد. وی در این رابطه با اشاره به حوادث کشور […]

اشتراک گذاری
17 تیر 1394
کد مطلب : 18726

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه ۹۴/۴/۱۱در مراسم غبار روبی ضریح امامزاده نرمی (ع) شرکت و در همایش طلاب خارجی جامعه المصطفی سخنرانی کرد ورویدادهای روز منطقه را مورد بررسی و تحلیل قرار داد.

وی در این رابطه با اشاره به حوادث کشور عراق بیان داشت: اگر مشورت های نظامی ایران در دفاع از بغداد و در دفاع از اماکن مقدسه نبود، اکنون ما وضعیتی غیر از شرایط کنونی را داشتیم. می دانید مقام معظم رهبری اعلام کردند که نجف، کربلا، سامرا و کاظمین خط قرمز ماست و اگر داعش بخواهد کوچکترین غلطی نسبت به این اماکن مقدسه داشته باشد ما وارد می شویم و برخورد می کنیم و همچنین فرمودند برای حفظ این شهرها لازم هست که بغداد به عنوان مرکز سیاسی عراق حفظ شود.

وی در خصوص شرایط کشور یمن نیز گفت: ببینید عربستان با تفکر وهابیت خودش چگونه دارد مردم مسلمان یمن را می کشد، یمنی ها چه تقصیری دارند؟ چه جرمی دارند؟ چه کرده اند که این طور توسط عربستان مورد هجوم قرار می گیرند؟

آقای حاجی دلیل رفتارهای خصمانه عربستان را طرفداری و ارادت یمنی ها به اهل بیت (ع) ، افتخار آنها به این که به دست مولای متقیان حضرت علی (ع) اسلام آورده اند دوست داشتن انقلاب اسلامی توصیف کرد

وی در ادامه گفت: کسانی که الان رهبری انقلاب اسلامی در یمن را بر عهده دارند، مثل سید عبد الملک بدر الدین، افرادی هستند مثل شما، که امروز میهمان کشور ما هستید و آمدید در اصفهان یا در قم تحصیل کنید، آنها هم آمدند، تحصیل کردندو به کشور خودشان برگشتند.

وی در همین رابطه خاطر نشان کرد: عبدالملک بدر الدین می گوید صحیفه حضرت امام(ره) را حفظ هستم و پنج مطلب از این صحیفه را سرلوحه خود و انقلاب اسلامی در یمن قرار داده ام. اولین مطلب اینکه آمریکا شیطان بزرگ است، دوم؛ اسرائیل غاصب است و باید از صفحه روزگار محو شود، سوم؛ تنها راه نجات مردم مسلمان در کشورهای اسلامی توسل به قرآن و اهل البیت است و پنجم؛ اتحاد بین کشور های اسلامی هست که می تواند راه کشا برای نجات آنها باشد.

ایشان ادامه داد: به حمدالله با مشورت هایی که داده شد با هوشیاری عزیزان یمنی و راه کار هایی که به آنها داده شد، امروز عربستان در اوج ذلت است، نه راه پس دارد نه راه پیش و پیغام فرستاده اند به ایران که شما بیایید پا درمیانی کنید و یک طوری مساله را حل کنید چون می دانند که چه خطای بزرگی انجام داده اند.

آقای حاجی تصریح کرد: برنامه ای که آمریکا ،انگلیس ودیگر کشورهای غربی برای منطقه ما و کشورهای اسلامی دارند این است که کشورهای بزرگ اسلامی را تجزیه کنند. آنها طرح تجزیه عربستان را دارند و به همین صورت هم کلید زدند، آنها طرح تجزیه سوریه را دارند الان همین نقاطی که در اختیار داعش هست، در اختیار النصره هست ،در اختیار ارتش آزاد هست، می گویند همین نقاط در اختیار آنها باشد و یک آتش بس اعلام نشده ای در منطقه باشد که این نقاط در اختیار آنها باشد آنها دنبال این هستند که نقاطی که در عراق تصرف کردند در اختیارشان باقی بماند و به این شکل عراق، سوریه و عربستان را تجزیه کنند و بعد هم به زعم باطل خودشان سراغ ایران بیایند.

وی با تاکید بر اصل اتحاد کشورهای اسلامی در مقابله با توطئه های استکبار گفت: کشورهای اسلامی بدانند که انقلاب اسلامی از حمایت های منطقه ای خود هیچ گونه چشم داشتی به دیگر کشور ها و منافع آنها و به سرزمین های آنها نداشته وندارد ،هدف کمک به جبهه مقاومت است.

آقای حاجی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ به زودی همه کشورهایی منطقه از لوث وجود داعش و وهابیت پاک شود و کشور های اسلامی، منطقه و مردم مسلمان بتوانند در آرامش و وحدت برای آزادی و کمک به کشور های مسلمان دیگر حرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *