آخرین اخبار

حاجی در تودیع و معارفه مدیر جهاد: گاو های شیرده منطقه به سلاخی می روند/ دخل و خرج تولید گوشت سفید، همخوانی ندارد/ریزگردها و فرونشست زمین دو چالش بزرگ منطقه ماست.

حماسه سازان : آئین تودیع ومعارفه مدیر جهادکشاورزی شاهین شهر و میمه ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۹۴/۴/۱۴در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد. پس از ارائه گزارش عملکرد مدیر سابق جهاد کشاورزی شهرستان ، نماینده مردم شریف شهرستان شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن تقدیر اززحمات آقای کشفی […]

اشتراک گذاری
15 تیر 1394
کد مطلب : 18699

حماسه سازان : آئین تودیع ومعارفه مدیر جهادکشاورزی شاهین شهر و میمه ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۹۴/۴/۱۴در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

پس از ارائه گزارش عملکرد مدیر سابق جهاد کشاورزی شهرستان ، نماینده مردم شریف شهرستان شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن تقدیر اززحمات آقای کشفی وتبریک به آقای رستمی، برگزاری این مراسم ها را فرصتی برای بررسی و مرور مشکلات و مسائل بخش مربوطه توصیف کرد وافزود: امروز که خانواده عزیز و زحمتکش جهاد کشاورزی در این جلسه حضور دارند بهتر است پاره ای از مسائل این بخش را در حضور مدیران مرور کنیم .

حسینعلی حاجی با تبیین وضعیت جغرافیایی کشاورزی شهرستان گفت: یک بخش مشتمل است بر بخش میمه با ظرفیت های منحصر بفرد ، قنواتی که نبض حیاتشان هنوز می زند و آب و هوایی که مستعد و خاکی که زرخیز است. بخش دوم روستاهای بخش مرکزی که بیشتر باغداری در آنها جریان دارد و بخش سوم شامل حاجی آباد ، گرگاب وگز است که دشت پهناور آن مشروب از آب کانال های بل و حاجی آباد است.

ایشان به استعدادهای دیگر منطقه هم اشاره داشت و اضافه کرد: دامداری ما رتبه بالایی در تولید گوشت قرمز وشیر دارد اما عدم تناسب بین قیمت نهاده ها و تولید باعث شده است تا دامدار، صرفه نداشتن قیمت شیر را با سلاخی گاوه های شیرده جبران کند تا بیش از این متضرر نشود توقع، این است که واقعاً دولت در این زمینه فکری بکند البته در بخش گوشت سفید هم وضع به همین گونه است و قیمت تمام شده مرغ بالاتر از قیمت عرضه در بازاراست.

حاجی در بخش دیگری از سخنان خود، تغذیه مردم را ازاصول مهم اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری دانست و خاطر نشان کرد: اقتصادی کردن کشاورزی ، اصلاح کردن قیمت ها به نفع تولید کننده و توسعه کشاورزی از مولفه های مهم در این زمینه است.

وی رها سازی آب در کانال های بل و حاجی آباد در سال زراعی جدید را پس از چندین سال باعث زیر کشت رفتن بیش از ۵ هزار هکتار از اراضی مستعد دشت برخوار و تولید هزاران تن گندم و جو توصیف کرد وافزود: البته گله مندی شدید ما از مسئولین آب منطقه ای است که با تأخیر یک ماهه در رها سازی آب در مرحله دوم باعث از بین رفتن بیش از ۸۰۰ هکتار کشت گندم وجو شدند و امیدواریم در برنامه ریزی سال زراعی آینده دچار این خطای مهلک نشوند.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی رسیدگی به وضعیت کشاورزی از طریق تأمین آب را لازمه جلوگیری از پیشرفت کویر وتهدید پدیده ریزگردها بر روی کلان شهر اصفهان دانست و گفت: استحصال آب از طبقات زیرین زمین در عمق ۲۰۰ متری باعث پدیده فرو نشست شد و این ناهنجاری بهمراه پدیده ریزگردها دو چالش مهم و اساسی تهدید کننده در منطقه ماست.

حاجی در پایان خواستار حل مشکل بیمه ، امنیت و صادرات کشاورزان مهاجر همچنین مقابله با موضوع خاکبرداریهای غیر مجاز ، عملیاتی شدن پروژه مجتمع دامپروری مورچه خورت، پرداخت خسارت خشکسالی و عدم کشت به کشاورزان و پرداخت جرائم دیر کرد تسهیلات کشاورزان خسارت دیده شد و از مدیران بخش کشاورزی خواست همراه کشاورز باشند البته در صحرا نه در اتاق اداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *