آخرین اخبار

حاجی‌ در تذکر شفاهی: طبق آیین‌نامه نمی‌توان گزارشی را جایگزین طرح دستاورد هسته‌ای در صحن مجلس کرد/ از هیأت رئیسه شکایت می‌کنم

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در دستور هفتگی مجلس ثبت شده و طبق آیین‌نامه کسی نمی‌تواند گزارش دیگری را جایگزین آن کند. به گزارش نماینده، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان طی تذکری، گفت: طبق […]

اشتراک گذاری
31 خرداد 1394
کد مطلب : 18524

109907_orig

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در دستور هفتگی مجلس ثبت شده و طبق آیین‌نامه کسی نمی‌تواند گزارش دیگری را جایگزین آن کند.

به گزارش نماینده، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان طی تذکری، گفت: طبق ماده ۱۴۶ آیین نامه داخلی مجلس اگر گزارشی در دستور هفتگی مجلس ثبت و درج شد دیگر کسی نمی‌تواند آنرا تغییر داده یا گزارشی را جایگزین آن کند.

وی با اشاره به اینکه در ردیف ۹ دستور هفتگی صحن علنی گزارش طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای درج شده، اظهار داشت: به چه دلیل مجدداً گزارش جایگزین در دستور قرار گرفته است؟ این خلاف را چه کسی مرتکب شده است.

حاجی دلیگانی با یادآوری سوگند هیات رئیسه و رئیس مجلس برای اجرای آیین نامه مجلس گفت: در صورتی که طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای طبق دستور هفتگی مجلس اکنون در دستور قرار نگیرد من از هیات رئیسه شکایت می‌کنم.

براساس این گزارش، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که در غیاب علی لاریجانی ریاست بخشی از صحن علنی خانه ملت را بر عهده داشت، در توضیح گفت: همان طور که قبلا نیز عرض کردم طرح صیانت از دستاورهای هسته‌ای، براساس مصوبه تغییر دستور پس از اتمام بررسی طرح استانی شدن انتخابات مجلس که خود با تغییر دستور در دستور کار صحن قرار گرفته، بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *