آخرین اخبار

حضور پر رنگ در شبکه های مختلف رسانه ملی / طرح آقای حاجی تیتر اول خبرگزاریها، روزنامه ها و پایگاه های خبری / رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: تنها کسی مثل حاجی می تواند برای یک طرح ۲۸۱ امضاء جمع کند.

حماسه سازان ، بعد ازظهر روز یکشنبه ۲۴ خرداد ماه و اعلام اخذ دویست و هشتاد و یکمین امضاء پای طرح حمایت از ۶ میلیون نفر از کار افتاده و نیازمند توسط نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در یکی از رسانه ها کافی بود تا […]

اشتراک گذاری
27 خرداد 1394
کد مطلب : 18511

حماسه سازان ، بعد ازظهر روز یکشنبه ۲۴ خرداد ماه و اعلام اخذ دویست و هشتاد و یکمین امضاء پای طرح حمایت از ۶ میلیون نفر از کار افتاده و نیازمند توسط نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در یکی از رسانه ها کافی بود تا موجی از تماس ها با ایشان برای مصاحبه و حضور در برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی به راه بیفتد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی که در برنامه تیتر امشب شبکه خبر قول داده بود طرح حمایت از ۶ میلیون نفر از کار افتاده نیازمند با استقبال قاطبه نمایندگان مجلس مواجه شود و ۲۵۰ امضاء کسب کند، شاید فکر نمی کرد طرح پیشنهادی اش با ثبت یک حد نصاب، رکورد تعداد امضاها را در مجلس بشکند.

اما بازتاب خبری این حرکت و ثبت رکورد بسیار جالب توجه بود. غیر از مصاحبه با پایگاههای خبری و روزنامه ها، حضور در برنامه های مختلف شبکه های صدا و سیما، اهمیت طرح، اهتمام و توجه جدی نمایندگان را به آن بخوبی نشان داد.

رادیو پیام اولین شبکه ای بود که ساعت ۱۸/۲۵ضمن دعوت از آقای حاجی، طرح موصوف را پوشش خبری داد و ساعت ۲۱/۳۰ رادیو معارف از ایشان راجع به پیشنهادش و چگونگی اخذ امضاء تصویب و اجرایی شدن طرح پرس وجو کرد.

خبر شبانگاهی شبکه ۳ سیما، از رکورد شکنی تعداد امضاء سخن گفت و ضمن پخش مصاحبه نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفتگویش با صاحب نظران و نمایندگان با طیف های مختلف سیاسی (از جمله رئیس فراکسیون اصلاح طلبان مجلس و خواهر زاده رئیس دولت اصلاحات) را نمایش داد تا نصب هر گونه برچسب سیاسی را از این طرح بزرگ اسلامی و اجتماعی منتفی کند.

اما گل سرسبد این برنامه ها، گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما بود جائی که رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی که از چهره های شاخص موسوم به اصلاح طلب و حامی دولت است به حمایت از این طرح در برنامه حضور یافت و در پاسخ به سوال مجری که در تعداد امضاها تشکیک وجود دارد با تأیید مستندات مربوطه گفت: تنها کسی مثل آقای حاجی می تواند برای یک طرح این تعداد امضاء جمع آوری کند ایشان با تک تک همکاران راجع به پیشنهادش صحبت کرده و حمایت آنها را جلب کرده است.

تاجگردون هرگونه شائبه انتخاباتی و سیاسی را برای این طرح در سال چهارم عمر مجلس نهم منتفی دانست واظهار داشت: از آنجائی که کار مطالعاتی ۲ ساله روی این طرح انجام شده است نظرات صائب برادر عزیزم جناب آقای حاجی مورد تأیید است.

مجری برنامه از نظرات کارشناسان راجع به منابع مالی طرح سوال کرد و رئیس کمیسیون برنامه بودجه ومحاسبات مجلس نهم، راهکارهای ۷ بندی پیشنهاد شده را عملیاتی توصیف و اضافه کرد: البته ممکن است در زمان تصویب طرح در صحن علنی موارد دیگری نیز اضافه شود یا محل تأمین منابع تغییراتی کند که این به نظر نمایندگان محترم مجلس بستگی دارد.

رستمیان، نماینده مردم دامغان که بعنوان مخالف و جزء ۹ نفری است که طرح را امضاء نکرده است در برنامه به صورت تلفنی صحبت می کرد با تغییر رویکرد گفت: مخالفت بنده با فوریت آن است و این طرح خوب و بزرگ نیاز به کار مطالعاتی بیشتری دارد.

حسینعلی حاجی نیز ضمن انتقاد از سخنان جمشید پژویان که از جامعه هدف طرح و همپوشانی نیازمندان در نهاد های حمایتی سخن می گفت، خاطر نشان ساخت:

بنده برای این استاد دانشگاه متأسفم بهتر است قدری از تهران بیرون بیایند و واقعیات جامعه را دریابند چطور ادعا می کنید ۳۵ سال کار مطالعاتی روی فقر کرده اید و منکر فقر مطلق می شوید در حالیکه ۳۷ سال است کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی در حال خدمت رسانی به این جامعه مظلوم هستند.

حضور در برنامه پایش و تشریح جامعه هدف:

ساعت۲۳/۳۰روز یکشنبه بود که نماینده مردم شریف شهرستان شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بعنوان مهمان تلفنی برنامه زنده پایش شبکه اول سیما به تشریح طرح و جامعه هدف پرداخت.

حسینعلی حاجی از مددجویان تحت پوشش نهاد های حمایتی کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی و افراد پشت نوبت این دو نهاد همچنین افراد سالخورده ای که در صورت تأمین شرایط کار هم قادر به انجام کارنیستند، معلولین و بیماران دارای بیماری خاص و مزمن بعنوان جامعه هدف ۶ میلیون نفری نام برد و آنها را علاوه بر فقر مادی دارای فقر تریبون دانست و افزود: این افراد کسانی هستند که اگر تا سالهای سال هم سراغشان نروی، بلندگویی برای اینکه دادشان را به گوش ما مسئولین برسانند ندارند.

پوشش خبری طرح در شبکه تهران و پخش مصاحبه آقای حاجی در ساعت ۲۴ آخرین برنامه وی در روز یکشنبه ۹۴/۳/۲۴بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *