آخرین اخبار

حاجی خبر داد: مستمری ۵۹۱ هزارتومانی برای خانواده ۴نفره

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تهیه طرحی برای حمایت از، ازکار افتادگان بی‌درآمد با امضای ۲۷۶ نماینده خبر داد و گفت: در صورت تصویب نهایی، به یک خانواده چهار نفره، ۵۹۱ هزار تومان مستمری پرداخت خواهد شد به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مهر: حسینعلی حاجی‌دلیگانی از جمع‌آوری ۲۷۶ امضا برای […]

اشتراک گذاری
22 خرداد 1394
کد مطلب : 18465

2015-05-29_225807

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تهیه طرحی برای حمایت از، ازکار افتادگان بی‌درآمد با امضای ۲۷۶ نماینده خبر داد و گفت: در صورت تصویب نهایی، به یک خانواده چهار نفره، ۵۹۱ هزار تومان مستمری پرداخت خواهد شد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مهر: حسینعلی حاجی‌دلیگانی از جمع‌آوری ۲۷۶ امضا برای طرح حمایت از، ازکارافتادگان بی‌درآمد خبر داد.
نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جامعه افرادی هستند که توانایی هیچ کاری برای کسب درآمد را ندارند یا معلول هستند یا از نظر جسمی و روحی توانایی کار کردن ندارند و در نتیجه نمی‌توانند هیچ شغلی داشته باشند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح حمایت از، ازکارافتادن افراد بی‌درآمد در راستای حمایت از این افراد است تا کسی شب گرسنه نخوابد.
وی جامعه هدف این طرح را شش میلیون نفر اعلام کرد و گفت: البته جامعه هدف این طرح عمدتا افرادی هستند که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند.
حاجی‌دلیگانی با انتقاد از حمایت کم کمیته امداد از این افراد، گفت: یک خانواده چهار نفره زیر پوشش کمیته امداد حدود ۱۰۰ هزار تومان ماهانه حقوق دریافت می‌کنند؛ به علاوه یارانه نقدی خانواده چهار نفره حدود ۲۰۰ هزار تومان است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در صورت تصویب نهایی این طرح، به ازای یک خانواده چهار نفره ۵۹۱ هزار تومان به افراد از کار افتاده پرداخته می‌شود و هر ساله به نسبت افزایش دستمزد کارگران، مستمری این افراد نیز افزایش خواهد یافت.
وی در خصوص منبع درآمدی اجرای این طرح، گفت: این طرح از محل صرفه‌جویی‌هایی که می‌تواند در برگزاری همایش‌ها و سفرهای خارجی صورت گیرد و همچنین افزایش عوارض در معاملات و واردات خودروهای لوکس و گران قیمت و همچنین بخشی از درآمدهای ماده ۷ قانون هدفمندی یارانه‌ها تامین خواهد شد.
حاجی‌دلیگانی در پایان گفت: امیدواریم جشن نیکوکاری قانونگذاری در ماه رمضان با تصویب این طرح انجام شود.
این طرح با قید دو فوریت به هیات رئیسه مجلس ارائه می‌شود تا در دستور صحن علنی مجلس قرار گرفته و تا پیش از ماه رمضان به تصویب برسد./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *