آخرین اخبار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس: هدف طرح الزام دولت به دستاوردهای هسته‌ای، رفع نگرانی‌های مردم است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: تصویب طرح الزام دولت به دستاوردهای هسته‌ای نگرانی‌های مردم را برطرف می‌کند. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به طرح پیش روی مجلس مبنی بر طرح الزام دولت به دستاوردهای هسته‌ای اظهار کرد: در این طرح چند نکته حائز […]

اشتراک گذاری
22 خرداد 1394
کد مطلب : 18461

2015-06-12_184521

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: تصویب طرح الزام دولت به دستاوردهای هسته‌ای نگرانی‌های مردم را برطرف می‌کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به طرح پیش روی مجلس مبنی بر طرح الزام دولت به دستاوردهای هسته‌ای اظهار کرد: در این طرح چند نکته حائز اهمیت آمده و در آن تأکید شده است، نخست آنکه لازم است هر نتیجه‌ای که در مذاکرات به دست می‌آید به تصویب مجلس برسد.

وی با تأکید بر اینکه تمامی متون در توافق کاملاً باید شفاف باشد گفت: این طرح مجلس، الزاماتی را بر عهده دولت قرار می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به لغو کامل و یکپارچه تحریم‌ها در همه  قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران در کنگره آمریکا، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا در همان روز توافق اشاره کرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه /برخواردر مجلس شورای اسلامی در توضیح این طرح ادامه داد: در طرح مذکور آژانس انرژی اتمی تنها مجاز به انجام بازرسی‌های متعارف است و دسترسی به اماکن نظامی، امنیتی، دانشمندان کشور و مکان‌های غیرهسته‌ای حساس باید ممنوع باشد.

وی ضمن تأکید بر اینکه هیچ محدودیتی برای تحقیق، توسعه، پژوهش و فناوری صلح‌آمیز نباید وجود داشته باشد عنوان کرد: در این طرح نظارت بر اجرای توافق احتمالی توسط هفت نفر از نمایندگان پیش‌بینی‌شده است.

حاجی دلیگانی ابراز کرد: با تصویب طرح مذکور بخش زیادی از نگرانی‌های مردم ایران در باب حفظ عزت ملی و توافق سرافرازانه برطرف می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد: بنا بر دغدغه و نگرانی‌هایی که نمایندگان در این زمینه‌دارند طرح دیگری با دو فوریت تدوین‌شده که چنانچه به هر دلیل  طرح پیش رو رأی نیاورد، طرح دوم که با همان محتوی است به مجلس ارائه می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *