آخرین اخبار

تحقق یک رؤیا : آبرسانی به مورچه خورت!

به گزارش حماسه سازان ، روستای تاریخی مورچه خورت که دومین بنای خشتی جهان را در خود دارد ، سالهاست که آب آشامیدنی شیرین ندارد و به همین جهت هر روز از جمعیت آن کاسته می شود روستایی که در ارگ تاریخی بزرگش روزگاری ۵ هزار سکنه داشته است ، امروز بیشترین سکنه اتباع بیگانه […]

اشتراک گذاری
31 اردیبهشت 1394
کد مطلب : 18154

به گزارش حماسه سازان ، روستای تاریخی مورچه خورت که دومین بنای خشتی جهان را در خود دارد ، سالهاست که آب آشامیدنی شیرین ندارد و به همین جهت هر روز از جمعیت آن کاسته می شود روستایی که در ارگ تاریخی بزرگش روزگاری ۵ هزار سکنه داشته است ، امروز بیشترین سکنه اتباع بیگانه را دارد و مردمانش میلی به ماندن در روستا ندارند. گرچه وجود جاده ترانزیت شمال – جنوب کشور یکی از بهترین ظرفیت ها برای پیشرفت این روستاست اما نبود آب آشامیدنی که از اولین امکانات زندگی در هر محلی است امید به ماندن و زندگی در مورچه خورت را از بین برده است.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی از زمان قبول مسئولیت ، سعی در برطرف نمودن این مشکل داشت ، دعوت از مدیر عامل آب و فاضلاب کشور و حضور او در این روستا ، مقدمه ای بود برای آبرسانی به مورچه خورت. اما هزینه بسیار زیاد هر بار مانع تحقق این امر شد. جلسات مختلف و پیگیری ها از مبادی متفاوت ادامه داشت و آقای حاجی در سال ۹۳ از محل تبصره ۲۲ ماده ۱۸۰ مبلغ یک میلیارد تومان برای این امر اختصاص داد و با طرح موضوع آبرسانی به متقاضیان مسیر شاهین شهر تا مورچه خورت وتشکیل جلسه با آنها به یک راه حل مطلوب دست یافت.

آخرین جلسه روز پنجشنبه ۹۴/۲/۲۴ساعت ۱۱/۳۰در محل فرمانداری برگزار و با توافق بین متقاضیان مقررشد بزودی عملیات اجرایی این پروژه بزرگ آغاز شود علاوه بر روستای مورچه خورت ، پادگان شهید خرازی ، شهرک صنعتی مورچه خورت ، کاروانسرای عباسی و شهرک بزرگ صنعتی شمال خواستار بهره مندی از این خط انشعاب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *