آخرین اخبار

حاجی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور: مطالبات فرهنگیان، در مراجعه به نمایندگان، روح هر انسان آزاده‌ای را آزرده می‌کند

به گزارش حماسه‌سازان، حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال در نامه‌ای به دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان خواهان حل مسائل و مشکلات معیشتی فرهنگیان و بازنشستگان شد. که شرح متن آن به شرح زیر است: جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی […]

اشتراک گذاری
15 اردیبهشت 1394
کد مطلب : 17871

به گزارش حماسه‌سازان، حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال در نامه‌ای به دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان خواهان حل مسائل و مشکلات معیشتی فرهنگیان و بازنشستگان شد. که شرح متن آن به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

ضمن تشکر از مواضع جنابعالی در خصوص مسائل معیشتی معلمان عزیز، همان‌گونه که مستحضرید رسیدگی به حقوق معلمان شاغل و بازنشسته یک وظیفه‌ی شرعی، اخلاقی، انسانی و قانونی است که متأسفانه شعار آن توسط همه ما خوب داده می‌شود اما عمل به آن محقق نمی‌شود و بنا ندارم بر اساس یک‌رویه فراگیر در خصوص نقش و جایگاه معلم قلم‌فرسایی کنم چراکه مخاطب کلام خود فرزند حوزه است و در این مورد خوب می‌داند و طرح مجدد آن در این ایام خیلی تکراری است. اما خاطر عالی را به بخشی از سخنانتان در جمع تعدادی از این عزیزان در سال ۹۲ از باب یادآوری جلب می‌کنم که فرمودید:

اگر معلمی همواره دغدغه نان شب را داشته باشد و از نظر مالی برای تأمین مایحتاج خود تحت‌فشار باشد نمی‌توان از او انتظار داشت که بتواند دانش خود را به‌درستی به دانش آموزان انتقال داده و اثر تربیتی مطلوبی بر جای گذارد لذا رسیدگی به وضع معلمان و برآوردن انتظار آنان که حق آنهاست نه‌تنها کوشش برای ارتقاء زندگی این گروه زحمت‌کش است بلکه سرمایه‌گذاری بسیار حیاتی و بنیادین در جهت رشد و توسعه کشور به‌حساب آمده و وظیفه همه دولت‌هاست.

جناب آقای دکتر روحانی:

تأمین آسایش روحی و روانی بماند تجمع گاه‌وبیگاه آنان در منظر و حضور شاگردان امروز و در برابر شاگردان دیروز و مدیران حال حاضر برای مطالبه حداقل حقوق جهت امرار معاش نه مقتضی اخلاق حاکم بر روابط استاد- شاگردی و نه شان معلم است.

جناب آقای رئیس‌جمهور:

علیرغم تأکیدات جنابعالی طرح رتبه‌بندی معلمان کماکان در بلاتکلیفی به سر می‌برد و فقط و بعد از هر تجمعی وعده و یا گزارشی از آن داده می‌شود و یقیناً تصدیق می فرمائید که صرف افزایش به ظاهر یکسان حقوق سالیانه با توجه به شرایط ناعادلانه دریافتی جامعه حقوق بگیر دولتی هیچ‌گاه نمی‌تواند این فاصله معنادار را پر کند.

گر چه به‌عنوان مسئول اجرایی کشور با این موضوعات و مشکلات آشنایید و مکرر هم شنیده‌اید و قطعا دغدغه رفع آن را هم دارید اما واقعیت ناشی از بررسی نوع کیفیت مطالبات این عزیزان در مراجعه به نمایندگان روح هر انسان آزاده‌ای را آزرده می‌کند.

علی المراتب خواهشمند است دستور فرمایید در سال همدلی و همزبانی با همکاری و همراهی اقدام مؤثر و عملی در حل معضلات این قشر عزیز و بزرگ صورت پذیرد.

با تقدیم احترام

حسینعلی حاجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *