آخرین اخبار

با اخطار قانون اساسی آقای حاجی مجلس با قطع برق ادارات، کارخانجات و چاه‌های آب کشاورزی در ساعات اوج مصرف مخالفت کرد

نمایندگان مردم در خانه ملت با قطع برق در ادارات، کارخانجات و چاه‌های آب کشاورزی در ساعات اوج مصرف به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی مخالفت کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۴ کل کشور، با بند […]

اشتراک گذاری
06 اسفند 1393
کد مطلب : 17065

81351_orig

نمایندگان مردم در خانه ملت با قطع برق در ادارات، کارخانجات و چاه‌های آب کشاورزی در ساعات اوج مصرف به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۶ اسفند) مجلس شورای اسلامی ضمن بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۴ کل کشور، با بند الحاقی ۴ تبصره ۲ ماده واحده این لایحه مخالفت کردند.

در جریان رسیدگی به این بند حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۵۲ این قانون گفت: محتوای این بند بودجه‌ای نیست و موضوع کاهش مصرف برق باید در قانون برنامه تنظیم شود.

محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، اخطار این نماینده را وارد دانست و آن را به رأی گذاشت. نمایندگان نیز با ۱۲۱ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در صحن این اخطار را وارد دانستند و بند الحاقی ۴ تبصره ۲ از لایحه بودجه سال آینده کل کشور حذف شد.

در این بند الحاقی حذف شده آمده بود؛ به منظور افزایش امنیت و قابلیت اطمینان تأمین برق کشور در ساعات اوج مصرف، وزارتخانه‌های کشور، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند که کلیه ساختمان‌های اداری و عمومی، صنایع و کارخانجات صنعتی و چاههای آب کشاورزی، حداقل به میزان سیصد ساعت در طی سال مصرف برق خود را بر اساس برنامه زمان‌بندی به مقداری که توسط شرکت توانیر تعیین می گردد، کاهش دهند./

پایان پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *