آخرین اخبار

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس: طرح «تحریم در برابر تحریم» رهبر انقلاب اشاره به نقطه ضعف اروپا دارد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی مطرح کردن اقدام مقابله‌ای تحریم در برابر تحریم از سوی رهبری را اشاره به نقطه ضعف و نیاز اروپا دانست. حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان اظهار کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی دارای یک‌سری مؤلفه‌های قدرتی است که طرح تحریم در برابر تحریم مؤید […]

اشتراک گذاری
04 اسفند 1393
کد مطلب : 17034
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی مطرح کردن اقدام مقابله‌ای تحریم در برابر تحریم از سوی رهبری را اشاره به نقطه ضعف و نیاز اروپا دانست.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان اظهار کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی دارای یک‌سری مؤلفه‌های قدرتی است که طرح تحریم در برابر تحریم مؤید آنها است.

وی تصریح کرد: ایران در حال حاضر رتبه دوم در بخش منابع گازی جهان را در اختیار دارد، منابعی که رتبه نخست آن از آن روسیه است و با توجه به نیاز مبرم اروپا به منابع فسیلی و علی‌الخصوص گاز طبیعی، حساسیت طرح کردن تحریم در برابر تحریم بیش از پیش می‌شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی افزود: امروز اروپا و جهان غرب که با هرم تشدید تحریم‌ها علیه ایران پای میز مذاکره می‌نشیند، بیش از هر زمان دیگری به منابع گازی ایران نیاز دارد.

وی ادامه داد: حقیقت مطرح شده زمانی بر همه مشخص می‌شود که بر طبق اسناد منتشر شده از سوی اروپا و کنگره آمریکا، با وجود تشدید تحریم‌ها علیه ایران، ایران در دو موضوع تحریم نمی‌شود، که یکی از آنها صادرات گاز به جهان و اروپا است.

حاجی دلیگانی اذعان کرد: دلیل مطلب یادآور شده، حاکی از نیاز مبرم جهان غرب و اروپا به منابع گازی ایران است، این نیاز و احتیاج زمانی بیش از پیش می‌شود که اختلاف و دعوای دیپلماتیک بین اتحادیه اروپا و روسیه بر سر اوکراین بالا می‌گیرد و روسیه نیز سخن از تحریم در برابر تحریم آمریکا و اتحادیه اروپا می‌کند.

وی بیان کرد: رهبری با طرح کردن «تحریم در برابر تحریم» در حقیقت بر نقطه ضعف دشمنان انگشت نهاد و این تهدید جدی ایران در مقابل به اعمال تشدید تحریم‌های بیشتر علیه ایران است و امروز این نقطه ضعف و استیصال بیش از هر کس دیگری بر اروپاییان مشخص است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ترس و واهمه جهان غرب به جهت توانمندی و وجود قدرت ایران است و از این بابت نسبت به نظام ایران حساس و البته نگران است، چرا که قدرت ایران در دست‌یابی به علوم نوین چون انرژی هسته‌ای، نظامی، نانو و هوا و فضا به خوبی ثابت شده است.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931203001634#sthash.B7D6Bq9Q.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *