آخرین اخبار

با دفاع آقای حاجی ورأی موافق نمایندگان؛ وزارت نفت مجوز انتشار اوراق مشارکت ارزی و ریالی را دریافت کرد

نمایندگان مردم در خانه ملت به وزارت نفت مجوز دادند که به منظور سرمایه‌گذاری در طرحهای نفت و گاز با اولویت میادین مشترک نسبت به انتشار اوراق مشارکت ارزی – ریالی از طریق بازار سرمایه اقدام کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی دو‌شنبه ۲۷ بهمن ماه۹۳ مجلس شورای اسلامی، در […]

اشتراک گذاری
28 بهمن 1393
کد مطلب : 16974

91793_orig

نمایندگان مردم در خانه ملت به وزارت نفت مجوز دادند که به منظور سرمایه‌گذاری در طرحهای نفت و گاز با اولویت میادین مشترک نسبت به انتشار اوراق مشارکت ارزی – ریالی از طریق بازار سرمایه اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی دو‌شنبه ۲۷ بهمن ماه۹۳ مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۳۹۴ با بند الحاقی یک تبصره ۲ که در خصوص تأمین منابع برای سرمایه گذاری در صنعت نفت است موافقت کردند.

براساس این گزارش بند بند الحاقی یک تبصره ۲  به شرح ذیل است:

به وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط اجازه داده می‌شود با تصویب شورای اقتصاد به منظور سرمایه‌گذاری در طرحهای نفت و گاز با اولویت میادین مشترک نسبت به انتشار اوراق مشارکت ارزی – ریالی از طریق بازار سرمایه در سقف پنجاه هزار میلیارد (۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق ازمحل تولیدات همان طرحها اقدام کند.

گفتنی است در جریان بررسی بند الحاقی یک قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس پیشنهاد حذف این بند را داد که آقای حاجی ضمن مخالفت با حذف این بند گفت :متاسفانه کشورهایی با جمعیت ووسعت بسیار کوچک به سرعت مشغول بهره برداری از میادین مشترک هستند وهرگونه فرصت سوزی در این زمینه باعث کوتاه شدن دست ما از این میادین است بنابراین لازم است به منظورسرمایه گذاری در این بخش از طریق موافقت بافروش اوراق مشارکت به وزارت نفت کمک کنیم .

وزیر نفت بعد از ارائه این پیشنهاد توضیحاتی را ارائه داد که با انتشار اوراق مشارکت باید بخشی از منابع لازم برای سرمایه گذاری در بورس را تأمین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *