آخرین اخبار

حاجی خواستار تسهیلات ارزان قیمت برای بخش کشاورزی و گلخانه ای شد.

حجه الاسلام و المسلمین دکتر روحانی ساعت ۱۰ صبح روز پنج شنبه ۹۳/۱۱/۱۶با حضور در شهر گرگاب ، از شهرک گلخانه ای پارادایس بازدید کرد. نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران گفت: بسیار خوشحالم […]

اشتراک گذاری
20 بهمن 1393
کد مطلب : 16595

حجه الاسلام و المسلمین دکتر روحانی ساعت ۱۰ صبح روز پنج شنبه ۹۳/۱۱/۱۶با حضور در شهر گرگاب ، از شهرک گلخانه ای پارادایس بازدید کرد.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران گفت: بسیار خوشحالم که بغیر از شهر اصفهان ، نقطه ای را برای بازدید انتخاب کردید که این نقطه در حوزه انتخابیه بنده است و به همین خاطر به نمایندگی از مردم دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار به جنابعالی خوش آمد عرض می کنم.

آقای حاجی در تشریح وضعیت کشاورزی منطقه گفت: اینجا دشت حاصلخیزی است که سالیان دراز محصولاتش شهره بوده است ، آب شیرین قنات ، خاک مستعد ، هوای پاک ، کود غیر شیمیایی و البته دستان هنرمند و زحمتکش کشاورز این دیار محصولاتی پرورش می داد که در ذائقه مردم این سرزمین ماندگار است، سطح آب در ۸ متری عمق زمین بود اما امروز چاههای ۲۵۰ تا ۳۰۰ متری ، آب کمی دارند و البته آبی تلخ و شور ، هوایی آلوده و زمین بی قوت ثمره اش محصولی بی کیفیت می شود.

وی در همین زمینه ادامه داد: کشاورزان چیره دست ما بدنبال آب و زمین به سرتاسر کشور عزیمت می کنند و ۶ ماه از سال دور از خانواده ، شبانه روز زحمت می کشند و البته گاهی مثل همین امسال بخاطر عدم صادرات ، گرانی نهاده ها و کرایه حمل و نقل ورشکسته می شوند. لذا بهتر است با این آب کم، شرایط و بستر لازم را برای کشت های گلخانه ای نظیر همین واحد که برای بازدید از آن تشریف آورده اید فراهم آوریم و با تسهیلات ارزان قیمت راه را برای آنها هموار کنیم.

آقای حجتی وزیر جهاد کشاوزی نیز به بازدید چند ماه گذشته خود باتفاق آقای حاجی از این مجموعه اشاره کرد و از آقای رئیس جمهور خواست دقایقی سخن بگوید.

جناب آقای دکتر روحانی نیز با اظهار خرسندی از وجود چنین مجموعه مدرن و پیشرفته ای تصریح کرد: با شرایط خشکسالی و کم آبی که البته در استان اصفهان مشهودتر است چاره ای جز بهینه مصرف کردن آب در بخش کشاورزی و روشهای نوین نداریم ضمن اینکه برای اصلاح روشهای سنتی و احداث چنین گلخانه هایی بر حمایت دولت و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت تاکید می کنیم.

گفتنی است رئیس محترم جمهور در خروجی شهر گرگاب به سمت شهرک گلخانه ای پارادایس به ابراز احساسات دهها نفر از مردمی که ساعتها منتظر عبور ایشان از مسیر بودند پاسخ داد و سخنان چند تن از آنان را استماع کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *