آخرین اخبار

آقای حاجی : کشور برای مقابله با مشکلات نیازمند تفکر بسیجی است

خبرگزاری شبستان: نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت:ریشه حل مشکلات در مذاکرات نیست در حالیکه پای میز مذاکره بودیم ۱۷ مورد تحریم جدید انجام شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان،‌حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در جمع مردم […]

اشتراک گذاری
19 بهمن 1393
کد مطلب : 16558

خبرگزاری شبستان: نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت:ریشه حل مشکلات در مذاکرات نیست در حالیکه پای میز مذاکره بودیم ۱۷ مورد تحریم جدید انجام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان،حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در جمع مردم کاشان در مسجد اعظم کرسی این شهرستان به مناسبیت دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه از  هشتم آذرماه تا نهم دیماه امسال فهرست ۱۷ مورد تحریم به تحریم ها اضافه شد در حالیکه پای میز مذاکره بودیم، گفت:همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند لحن آمریکایی ها  طی یکسال اخیر، طلبکارانه تر و اهانت آمیزتر شد.

 

وی با تاکید بر این کلام مقام معظم رهبری که با اصل مذاکره مخالف نیستند اما به نتایج آن خو ش بین نیستند، اظهارداشت: وقتی مذاکره کنندگان سر میز مذاکره کلیات را می پذیرند مجبور هستند جزییات را نیز بپذیرند چون  هر روز که از مذاکرات گذشت فشار آنها علیه ایران بیشتر شد.

 

به گفته وی، تصور مذاکره کنندگان این نیست که با خصم مذاکره می کنند، آنها باید بدانند که با خصم مجادله می کنند و خصم اهل مذاکره نیست.

 

این نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی، گفت: مردم به عنوان صاحبان و  دلسوزان انقلاب حق دارند حقایق مذاکرات را بدانند.

 

وی با تاکید بر اینکه بعضی ها می گویند نباید همه چیز را علنی کرد، گفت: آیا گفتن حقایق و  جزییات برای مردم گناه است و چه دلیلی دارد که مجلس و مردم بعضی موارد را ندانند.

 

وی تصریح کرد: عده ای در کشور به راه افتادند و  ادعا دارند ریشه همه مشکلات در تحریم ها و عدم مذاکره  است.

 

*پرتاب موفقیت آمیز فضا پیمای فجر در شرایط  تحریم ها

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تحریم های اقتصادی، مشکل ساز بود چگونه جمهوری اسلامی به چنین موفقیتی و موفقیت دیگر از جمله موشک فضا پیمای فجر و پرتاب موفقیت آمیز آن رسید.

 

حاجی دلیگانی، وجود شرایط تحریم ها در جنگ تحمیلی را نیز یادآورشد و  گفت: ملت ایران در آن زمان هم با رشادت مردی رزمندگان و  ایثارگری شهدا و خانواده ها آنها توانستند در برابر تمامی ابرقدرت های جهان با دست خالی به پیروزی برسد.

 

وی افزود:ایران امروز با وجود شرایط تحریم در بخش نظامی به پیشرفت های قبال توجهی دست یافته و توانسته است هواپیمای رادارگریز پیشرفته آرکیو آمریکایی را شکار و بعد از مدت کوتاهی آن را شبیه سازی کند.

 

*کشور برای مقابله با مشکلات نیازمند تفکر بسیجی است

 

به گفته وی، اگر امروز وضعیت خاورمیانه براساس اصول جدیدی رقم می خورد و سلطان قابوس پادشاه عمان اذعان دارد جمهوری اسلامی در برابر ابرقدرت های غرب و شرق دراوج قدرت است، چرا ما، در داخل کشور به آن اعتقاد نداریم و خود را برابر استکبار جهانی کوچک می دانیم.

 

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در ادامه با تشریح وضعیت مبارزات انقلابی ملت ایران در پیروزی آن اظهارداشت: انقلاب اسلامی با سه مولفه رهبری، امت و مکتب ولایی به پیروزی رسید.

 

حاجی دلیگانی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: با نگاهی دقیق به مسائل بعد از انقلاب می توان متوجه شد هر جا  تفکر بسیجی در کشور حاکم بوده به شدت مثمر ثمر شده است  و هر زمان که این تفکر کم رنگ شده است با مشکلات زیادی روبرو شده ایم.

 

وی، قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه را انکار ناپذیر دانست و گفت:رژیم صهیونیستی که پیش از این تفکر حمله برق آسا و پیروزی برق آسا را داشت اما امروز نماینده سازمان ملل در لبنان پیش سید حسن نصرالله می رود و  می گوید «شما یکی از ما و ما هم یکی از شما را کشتیم از قول ما به ایران بگویید ببخشید ما نمی دانستیم یکی از سرداران شما در بین آنها است

 

به گفته وی، این همان اسرائیلی است که تفکر حمله برق آسا و پیروزی برق آسا را داشت و امروز فهمیده است که پیروزی در  جنگ سخت برایش تمام شده است.

 

*تفکر بسیجی مبارزه با داعش را فراگیر کرد

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاثیرات تفکر انقلابی و بسیجی را در منطقه خاطر نشان کرد و گفت: مبارزه با نیروهای داعش در سوریه و عراق با تفکر و  حرکت بسیجی گونه مردم آن به نتیجه رسید و  توانستند شر داعش را به کسانیکه آنها را متولد کردند، برگردانند.

 

حاجی دلیگانی تصریح کرد: امروز از برکت انقلاب اسلامی از ۵۰ کشور دنیا در ایران از طریق جامعه المصطفی در شهر مقدس قم نیروی ارزشی تربیت می شود و در ۳۰ کشور دنیا نیز حوزه علمیه ایجاد شده است.

 

وی افزود: سردار سلیمانی نامه ای برای مذاکره کنندگان نوشت که «من در متن درگیری و صحنه هستم یقه آمریکایی ها در دست ما است آمریکایی ها را می بینیم که پوشالی هستند عزت ما را از دست ندهید آمریکایی ها رفتنی هستند همانطور که از افغانستان و بحرین فرار کردند، پس ترس نداشته باشید».

 

به گفته وی، حضور برتر جمهوری اسلامی در منطقه در کشورهای عراق، سوریه، لبنان ، یمن بیانگر هدایت مدبرانه رهیر معظم انقلاب اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *