آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در تذکر شفاهی: فقط می توانیم آدامس و قره قروت به ترکیه صادر کنیم

(عکس آرشیو) نماینده مرم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: با مصوبه جدید دولت فقط می توانیم آدامس، آب پنیر، قره قروت و تخم سبزیجات به ترکیه صادر کنیم. به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در تذکر شفاهی گفت: اخیرا وزارت […]

اشتراک گذاری
08 بهمن 1393
کد مطلب : 16432
91090_orig
(عکس آرشیو)
نماینده مرم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: با مصوبه جدید دولت فقط می توانیم آدامس، آب پنیر، قره قروت و تخم سبزیجات به ترکیه صادر کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در تذکر شفاهی گفت: اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت مصوبه‌ای از دولت جمهوری اسلامی ایران درباره تخفیفات با کشور ترکیه گرفته است که این مصوبه با اصل ۱۱۰ قانون اساسی کشورمان که به موجب آن سیاست های کلی نظام از سوی رهبری ابلاغ می شود مغایرت دارد.

وی گفت: بر اساس قانون هرگونه مصوبه ای در دولت باید به تصویب مجلس برسد و نباید مصوبات دولت با سیاست های کلی نظام مغایرت داشته باشد.

این نماینده  مجلس گفت: بر اساس این مصوبه، دولت می تواند تخم سبزیجات، آدامس، آب پنیر و قره قروت صادر کرده و از طرفی لوازم آرایشی، لوازم منزل، ظروف پلاستیکی، در و پنجره و اجاق گاز از ترکیه وارد کند که این با سیاست اقتصادی کشور مغایر است.

به گزارش مهر محمد حسن ابوترابی فرد در واکنش به این تذکر گفت: ما از دولت انتظار داریم که این مسئله را مورد توجه قرار دهد و توافقی را که انجام شده مورد بازنگری قرار دهد تا اگر آثار منفی نسبت به اقتصاد و کشور بخصوص تولید دارد آن را مورد تجدیدنظر قرا ر دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *