آخرین اخبار

حاجی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی خبر داد رشد ۲۱ درصدی تولید شمش طلا از مجتمع طلای موته

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تولید شمش طلا در مجتمع طلای موته اصفهان طی ۹ ماهه سال‌جاری ۲۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد:‌ تولید شمش در ۹ ماهه ابتدایی سال‌جاری به […]

اشتراک گذاری
01 بهمن 1393
کد مطلب : 16369
IMG_1665
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تولید شمش طلا در مجتمع طلای موته اصفهان طی ۹ ماهه سال‌جاری ۲۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد:‌ تولید شمش در ۹ ماهه ابتدایی سال‌جاری به ۲۱۶ کیلوگرم رسیده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: مجتمع یاد شده در ۹ ماهه امسال به میزان ۲۴ درصد بیش از برنامه مصوب شمش طلا تولید کرد و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۱۷۸ کیلوگرم شمش طلا تولید کرده بود.
نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ حدود دو میلیون تن سنگ طلا در معادن موته وجود دارد و تا پایان سال ۱۳۹۴ حجم ذخایر احتمالی معادن این مجتمع به بیش از یک میلیون تن طلا می‌رسد.

وی با بیان اینکه مساحت معدن موته حدود ۲۵ کیلومتر مربع برآورد شده که در آن حدود دو میلیون تن سنگ طلا وجود دارد، افزود: در صورت استخراج علمی و تکنولوژیکی در هر سال ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم طلا از این معادن برداشت خواهد شد.

حاجی‌دلیگانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اکتشافات تکمیلی منطقه چاه خاتون در حال اجراست، تصریح کرد: انتظار می‌رود با راه‌اندازی طرح استحصال طلا از مواد معدنی کم عیار، میزان تولید سالانه این مجتمع به ۱۲۰ کیلوگرم افزایش یابد.
نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به اظهار نظرهای مدیران این مجتمع پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۳۹۴ حجم ذخایر احتمالی معادن این مجتمع به بیش از یک میلیون تن طلا برسد.

وی با بیان اینکه برخی دیگر از ذخائر معادن مجتمع طلای موته رو به اتمام است، اظهار کرد: از طریق وزارت صنعت معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری اصفهان پیگیری‌هایی جهت ادامه اکتشافات در این محل انجام داده‌ایم.

حاجی با بیان اینکه روزانه حداقل یک کیلو طلا از معادن موته استخراج می‌شود، خاطر نشان کرد: در صورت ادامه نیافتن اکتشافات معادن طلا نزدیک به ۴۰۰ نفر کارگر این مجتمع از ادامه فعالیت بیکار می‌شوند.

به گزارش فارس، معدن طلای موته در ۲۷۰ کیلومتری جنوب غرب تهران و شمال غربی بخش میمه قرار دارد.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931030000367#sthash.V2pztPFk.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *