آخرین اخبار

آقای حاجی در تذکر شفاهی: دولت گزارش عملکرد برنامه پنجم را ارائه کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ضمن تشکر از دولت به دلیل ارائه به موقع لایحه بودجه سالانه، خواستار ارائه گزارش عملکرد برنامه پنجم توسعه در سالی که گذشت شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه ای با […]

اشتراک گذاری
23 دی 1393
کد مطلب : 16347
91089_orig
عضو کمیسیون برنامه و بودجه ضمن تشکر از دولت به دلیل ارائه به موقع لایحه بودجه سالانه، خواستار ارائه گزارش عملکرد برنامه پنجم توسعه در سالی که گذشت شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۲۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه ای با استناد به بندهای ۵ و ۲ ماده ۲۴ و با اشاره به ماده ۲۱۳ قانون برنامه توسعه گفت: قانون برنامه پنجم توسعه دولت را موظف کرده تا همراه با ارائه لایحه بودجه سالیانه، گزارش عملکرد برنامه توسعه در یکسال را نیز ارائه کند.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه از آقای روحانی و نوبخت به دلیل ارائه به موقع لایحه بودجه سالیانه تشکر می کنیم ولی به دنبال گزارش عملکرد برنامه پنجم در سال گذشته هستیم؛ اگر دولت آن را ارائه کرده، چرا به دست نمایندگان نرسیده است و اگر ارائه نشده، به چه دلیل این کار صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: ما چطور می توانیم به بودجه سالانه رسیدگی کنیم ولی اطلاع نداشته باشیم عملکرد برنامه پنجم چه بوده است و چگونه برای اجرای یک پنجم باقیمانده برنامه در بودجه سالانه تصمیم گیری کنیم، در حالی که نمی دانیم چه بر سر روند اجرای برنامه توسعه آمده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته و سال پیش از آن نیز چنین اتفاقی رخ داد، نسبت به این روند انتقاد کرد.

محمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ وی گفت: ریاست جمهوری باید گزارش مشروحی از روند اجرای برنامه توسعه ارائه کنند زیرا آنچه که در هنگام ارائه بودجه سالانه تقدیم شد، مختصر و جزئی بود. این کار جلسه خاص خود را می طلبد و امیدوارم این مهم هر چه زودتر انجام شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *