آخرین اخبار

حاجی در جمع اساتید دانشگاه اصفهان: مناظره بگذارید هر کس هر قدمی برای استان برداشته بگوید

  نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر وبرخواردر مجلس شورای اسلامی ظهر روز دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱به دانشگاه اصفهان رفت و با اساتید بسیجی این دانشگاه به گفتگونشست. در ابتدای این جلسه فرمانده پایگاه بسیج اساتید با عرض خیرمقدم ،خواستار ارائه توضیحاتی در خصوص مسائل استان و کشور شد و درمورد کمک فکری دانشگاه، اعلام آمادگی کرد. […]

اشتراک گذاری
11 دی 1393
کد مطلب : 16203

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر وبرخواردر مجلس شورای اسلامی ظهر روز دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱به دانشگاه اصفهان رفت و با اساتید بسیجی این دانشگاه به گفتگونشست.

در ابتدای این جلسه فرمانده پایگاه بسیج اساتید با عرض خیرمقدم ،خواستار ارائه توضیحاتی در خصوص مسائل استان و کشور شد و درمورد کمک فکری دانشگاه، اعلام آمادگی کرد.

آقای حاجی در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از حضور حضار در جلسه وآقای دکتر نوروزی به عنوان واسطه خیر برگزاری نشست،ایام دهه آخر ماه صفر را تسلیت گفت و افزود:در آستانه نهم دی ماه هستیم ،روز تجدید پیمان با امام جامعه مسلمین. این روز،روز رفع غبار ازفضای مسموم آن روز کشور است.روزی است که امت اسلامی جلوتر از بسیاری از خواص که بصیرت لازم را نداشتند به صحنه آمد ودرس بزرگی به برخی خواص مردود شده در سال ۸۸ داد. البته سکوت آقایان، ضایعات جبران نا پذیر اقتصادی وسیاسی به کشورمان تحمیل کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی به توضیح ارقام لایحه بودجه سال ۹۴ کشور اشاره وتصریح کرد:بالاخره کشورمان در بحث نفت با دو نوع تحریم ،در حال حاضر مواجه است :یکی میزان فروش ودیگری در بحث قیمت .وبرای همین منظور در لایحه دو منبع را جهت جبران کسری پیش بینی کرده که یکی صندوق توسعه ملی (واریز۲۰% فروش نفت به جای ۳۲%)ودیگری مالیات است.

ایشان در ارائه از عدم توجه به سیاست های کلی رشد جمعیت وافزایش مالیات استان اصفهان در لایحه سال ۹۴ انتقاد کرد.

آقای حاجی در پاسخ به سوال یکی از اساتید در خصوص افزایش مالیات استان اصفهان وعدم توجه مسئولان استان به این امر گفت:

در سال ۹۲ سهم مالیات استان ما سه هزار میلیارد تومان بود که دولت یازدهم این عدد را یکباره در بودجه ۹۳ به چهار هزار میلیارد تومان افزایش داد.با تلاش وپیگیری مستمر،۵۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ را کاهش دادیم ولی متاسفانه پس از تصویب ،در اقدامی تامل برانگیز مجددا به جدول ارائه شده دولت برگردانده شد و در آن جلسه معروف ،بنده به قدری فریاد زدم وتذکر دادم که رئیس وقت جلسه، دستور بررسی ورسیدگی مجدد داد و حقانیت صحبت بنده در جلسه بعدی اعلام و سه هزاروپانصد میلیارد تومان ابلاغ  شد.برای سال ۹۴ نیز بیش از ۵ هزار میلیارد تومان سهم مالیات برای استان ما در نظر گرفته اند که افزایش چشم گیر داشته وباید تلاش کنیم این عدد را کاهش دهیم چرا که دریافتی استان برای جاری و عمرانی بسیار کمتر از سایر استانهاست.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان ، عدم هماهنگی بین خود نمایندگان ونمایندگان با مسئولان استان را یکی از دلایل عدم استحکام موضع در دفاع از حقوق استان اصفهان عنوان کرد و در پاسخ به یکی از اساتید که تلاش آقای حاجی در بازگشایی آب زاینده رود راستودنی و مصادره کار را از سوی دیگران مذموم دانست اظهار داشت: اینکه هر کسی را دعوت می کنید اقدامات را به نفع خود مصادره کند پذیرفتنی نیست پیشنهادم مناظره است، همه را دعوت کنید هر کسی هرقدمی برای استان اصفهان برداشته بگوید تا مشخص شود سهم هر کسی چقدر است. وی در ادامه به دیگر سوالات حضار پاسخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *