آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با فارس خبر داد: تصویب کلیات بودجه سال ۹۴ در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۴ در این کمیسیون خبر داد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به بررسی لایحه بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: با اکثریت آرای اعضای کمیسیون کلیات لایحه […]

اشتراک گذاری
08 دی 1393
کد مطلب : 16137

4MOS6973

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۹۴ در این کمیسیون خبر داد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به بررسی لایحه بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: با اکثریت آرای اعضای کمیسیون کلیات لایحه بودجه سال ۹۴ در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به تصویب رسید.

وی ادامه داد: رای اعضا به کلیات لایحه بودجه یک رای مشروط بود و آن هم مشروط به اینکه دولت با تغییرات جدی در خصوص رفع اشکالاتی که لایحه وارد است موافق باشد و قبول کند که این تغییرات در این باره  انجام شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: قیمت دلار در لایحه بودجه ۹۴ واقعی دیده نشده و از سوی دیگر منابع صندوق توسعه ملی در این لایحه ۱۲ درصد کاهش پیدا می‌کند و تشکیک در اینکه ما بتوانیم ۵۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی داشته باشیم از جمله اشکالاتی است که به لایحه بودجه سال ۹۴ وارد است.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه سال ۹۴ براساس چارچوب اقتصاد مقاومتی تدوین نشده و یارانه نقدی در این لایحه به همه اقشار جامعه پرداخت می‌شود در حالی که می‌توان ۶ دهک پردرآمد را از لیست پرداخت یارانه حذف کرد تا ۲۰ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی به نفع بودجه صورت پذیرد.

وی افزود: دولت در بودجه ۹۴ روی توان داخلی حسابی باز نکرده و شرایط واقعی کشور را در نظر نگرفته، نکته دیگر اینکه جلوگیری از واردات کالاهای لوکس به کشور در بودجه پیش‌بینی نشده و از سوی دیگر ۱۱ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت محقق نخواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که لایحه بودجه ۳۸ هزار میلیارد تومان کسری داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *