آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین‌شهر در گفت‌وگو با تسنیم: اجرای طرح جامع کاهش آلودگی، مشکلات آلایندگی اصفهان را برطرف می‌کند

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع کاهش آلودگی هوای اصفهان هنوز به طور کامل اجرایی نشده و اگر این طرح به مرحله اجرا برسد، بسیاری از مشکلات آلایندگی اصفهان برطرف می‌شود. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به وضعیت آلایندگی اصفهان و عوامل ایجادکننده این […]

اشتراک گذاری
08 دی 1393
کد مطلب : 16132

139207291232207401381313

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع کاهش آلودگی هوای اصفهان هنوز به طور کامل اجرایی نشده و اگر این طرح به مرحله اجرا برسد، بسیاری از مشکلات آلایندگی اصفهان برطرف می‌شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به وضعیت آلایندگی اصفهان و عوامل ایجادکننده این آلودگی‌ها اظهار داشت: همان‌طور که استاندار اصفهان بحث‌ آلایندگی شهر را از جزو ۲ اولویت برتر در دوران مسئولیت خود قرار داده، آلودگی هوای اصفهان در حال حاضر مهم‌ترین بحثی است که باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود و به همین منظور  توافق‌نامه‌ای  توسط استانداری با شهرداری تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه هنوز گزارشی از اجرای این توافق نامه به دست ما نرسیده، افزود: به نظر می‌رسد آلایندگی اصفهان و شهرهایی که نزدیک آن در حال حاضر از آلودگی هوا رنج می‌برند و خودرو‌ها یکی از مهم‌ترین منابع تولید کننده این آلودگی محسوب می‌شوند و بخش عمده دیگر این آلودگی توسط واحدهای صنعتی اطراف اصفهان ایجاد می‌شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با اشاره به جلسات برگزار شده با وزیر نفت برای حذف سوخت مازوت از صنایع بزرگ گفت: سوزاندن مازوت در صنایع بزرگ یکی از مهمترین عوامل در تولید آلودگی‌های مختلف به شمار می‌رود و به همین منظور جلسات متفاوتی با وزیر نفت و وزیر نیرو برگزار شده و آنها متعهد شده‌اند که این سوخت را از صنایع بزرگ حذف کنند و در سال ۹۴ شاهد استفاده از این سوخت نیستیم.

وی جایگزین کردن گاز طبیعی با سوخت مازوت را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از گاز طبیعی بجای مازوت می‌تواند بسیاری از آلودگی‌های ایجاد شده توسط صنایع بزرگ را حذف کند و به همین منظور، ضروری است که برای جایگزین کردن این سوخت با سوخت‌های قبلی تلاش شود و به این شکل در کاهش بیماری‌های ناشی از این آلودگی‌ها نیز گامی برداشته می‌‌شود.

حاجی به طرح جامع کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: اگر این طرح به مرحله اجرا برسد، بسیاری از آلودگی‌های ایجاد شده توسط منابع آلاینده از بین می‌رود ولی متأسفانه هنوز این طرح اجرایی نشده. اگر این طرح اجرا شده بود، نتایج آن به اطلاع مردم می‌رسید و وضعیت آلایندگی اصفهان نیز بهبود می‌یافت.

وی با بیان اینکه در مسائل استانی پیگیری‌ها کمرنگ شده افزود: در مواردی همچون اجرای طرح جامع آلایندگی هوا توافق‌های نخست انجام شده ولی به دلیل اینکه در مسائل استانی پیگیری‌ها کمرنگ شده این طرح به مرحله اجرا نرسیده و عملی کردن آن، همت و تلاش مسئولان را می‌طلبد.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس با اشاره به اقدامات دولت برای بهبود وضعیت آلایندگی اصفهان و کاهش آلودگی هوا تصریح کرد: ما در بحث قانون گذاری مشکلی نداریم و مجلس به عنوان ناظر بر فعالیت‌های دولت همواره به وظیفه خود عمل کرده ولی متأسفانه مجلس در بعضی موارد همچون واردات بنزین، از دولت پاسخ مناسبی دریافت نکرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *