آخرین اخبار

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: سهم مالیات استان اصفهان در بودجه سال آینده ۳۴ درصد افزایش پیدا کرده است

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای سال آینده ۵ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان سهم مالیات برای استان اصفهان پیش‌بینی کرده که نسبت به مشابه سال قبل آن ۳۴ درصد افزایش نشان می‌دهد. حسینعلی حاجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر پیرامون کلیات بودجه سال آینده، اظهار […]

اشتراک گذاری
19 آذر 1393
کد مطلب : 15944
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای سال آینده ۵ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان سهم مالیات برای استان اصفهان پیش‌بینی کرده که نسبت به مشابه سال قبل آن ۳۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

حسینعلی حاجی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر پیرامون کلیات بودجه سال آینده، اظهار کرد: در بودجه سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن تفاوت‌های چندانی احساس نمی‌شود.

وی افزود: از عمده تفاوت‌های بودجه سال آینده افزایش سهم مالیات و کاهش یک‌سومی سهم نفت نسبت به مشابه سال قبل آن است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در بودجه سال آینده قیمت هر بشکه نفت را ۷۲ دلار در نظر گرفته است، ادامه داد: هر دلار را نیز ۲ هزار و ۸۵۰ تومان دولت محاسبه کرده است.

وی تاکید کرد: سقف کل بودجه سال آینده از سوی دولت ۸۳۷ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، البته برای سال آینده سقف بودجه عمومی ۲۶۷ هزار میلیارد تومان پیشنهاد شده است.

حاجی تصریح کرد: در بخشی از قسمت‌های بودجه سال آینده مانند حوزه بهداشت و درمان ۷۰.۸ درصد، ورزش ۵۳.۳ درصد، کشاورزی ۹.۱ درصد و علوم ۷.۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به سهم مالیات استان اصفهان در بودجه ۹۴، بیان کرد: سال گذشته دولت برای استان اصفهان ۴ هزار میلیارد تومان مالیات پیش‌بینی کرده بود اما بعد از پیگیری‌هایی که صورت گرفت این میزان به ۳ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: دولت برای سال آینده ۵ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان مالیات در بودجه برای استان اصفهان پیش‌بینی کرده که نسبت به مشابه سال قبل آن ۳۴ درصد افزایش نشان می‌دهد این در حالی است که متوسط نرخ افزایش مالیات در کشور ۲۵ درصد است.

وی با بیان اینکه برای استان‌های خراسان رضوی و فارس که وضعیت آنها مشابه استان ماست به ترتیب ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات در نظر گرفته‌ شده و این در حالی است که بودجه عمرانی استان اصفهان نسبت به مشابه سال گذشته آن ۶.۶ دهم درصد کاهش پیدا کرده است، افزود: نگاه دولت به استان اصفهان عدالت‌محور نبوده و در این راستا در تلاشیم که سهممان را از مالیات کاهش دهیم.

* برخورد با مفاسد اداری و اقتصادی در کشور نباید سلیقه‌ای باشد

حاجی در خصوص همایش اخیر ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد خاطر نشان کرد: برای مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی نیاز به اراده عمومی و عملی مدیران ارشد و میانی کشور احساس می‌شود.

وی تصریح کرد: امروز اراده قاطعی در مبارزه با فساد در کشور وجود ندارد و برخورد با فساد به نگاه‌ها و سلایق سیاسی وابسته بوده که این امر موجب افزایش فساد در کشور شده است.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مبارزه و برخورد جدی با فساد در کشور باید غیر سلیقه‌ای باشد، گفت: از سوی دیگر رسانه‌های مختلف دیداری، شنیداری و نوشتاری به ویژه صدا و سیما وظیفه دارند که افراد سالم و پاک را به عنوان یک الگوی ایثارگر به جامعه و مردم معرفی کنند تا احساس نشود همه مسئولان کشور در فساد غرق‌ شده‌اند.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930918000763#sthash.Lf9MVVS3.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *