آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه/برخوار در مجلس: آب زاینده‌رود به کشاورزان منطقه برخوار اصفهان رسید

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس با اشاره به جاری شدن آب در کانال برخوار گفت: با پیگیری‌های انجام شده و فشارهای قانونی اعمال شده حق‌ آبه کشاورزان منطقه برخوار و شرق اصفهان سرانجام پرداخته و آب در کانال‌های شهرستان جاری شد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره […]

اشتراک گذاری
11 آذر 1393
کد مطلب : 15855

index

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس با اشاره به جاری شدن آب در کانال برخوار گفت: با پیگیری‌های انجام شده و فشارهای قانونی اعمال شده حق‌ آبه کشاورزان منطقه برخوار و شرق اصفهان سرانجام پرداخته و آب در کانال‌های شهرستان جاری شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به جاری شدن آب برای کشاورزان شهرستان برخوار اصفهان اظهار کرد: ۲۵ سال پیش مردم و کشاورزان منطقه شاهین‌شهر و برخوار آب را از وزارت نیرو خریداری کرده و ۵ سال است که به آنها آبی برای کشاورزی داده نمی‌شود.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده در مجلس و دولت و با فشارهایی که از طریق قانونی وارد کردیم، در نهایت وزیر متقاعد شده که این حق را پرداخته و آب در کانال برخوار برای کشاورزی جاری شد.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقدار آبی که اکنون داده شده یک هشتم مقداری است که دولت مکلف بوده بپردازد، خاطرشان کرد: اما همین میزانی که انجام شده خودمرحله‌ای برای شروع دادن حقی بوده که چندیدن سال تضییع شده بود.

وی با تاکید بر اینکه از ۲۵ سال پیش قرارداد فروش آب بین کشاورزان و وزیر نیرو منعقد شده بود، تصریح کرد: چندین سال این قرارداد بنا به روال خود انجام شده و ۵ سال بود که اجرایی نشده بود که با پیگیر‌هایی صورت گرفته خوشبختانه این آب به کشاورزان داده شد.

حاجی پیرامون مسئله کشاورزان منطقه شاهین‌شهر که قادر به بازپرداخت وام خرید ادوات کشاورزی خود نیستند، گفت: به عده‌ای از این کشاورزان که در خود منطقه کشاورزی کرده مهلتی برای بازپرداخت وام داده شده اما عده‌ای از اینها که به خاطر نگرانی از نپرداختن اقساط وام مجبور به کشاورزی در منطقه دیگری خارج از استان شدند مهلتی داده نشده و این در حالی بوده که این کشاورزان نیز مربوط به همین منطقه و دارای حق‌آبه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *