آخرین اخبار

همایش شکرگزاری آب کانال برگزار شد

پس از ماهها تلاش بی وقفه نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی برای تثبیت حق کشاورزان شهرستانهای برخوار و بخش مرکزی شاهین شهر که سالهاست هزینه خرید آب کشاورزی را به شرکت آب منطقه ای پرداخت کرده اند و هر بار پس از رها سازی آب برای […]

اشتراک گذاری
09 آذر 1393
کد مطلب : 15841

پس از ماهها تلاش بی وقفه نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی برای تثبیت حق کشاورزان شهرستانهای برخوار و بخش مرکزی شاهین شهر که سالهاست هزینه خرید آب کشاورزی را به شرکت آب منطقه ای پرداخت کرده اند و هر بار پس از رها سازی آب برای کشاورزان ،حق این منطقه را به بهانه های واهی نادیده گرفته اند ،صدای پای  آب در اوایل آذر ماه شنیده شد وکانال های بل وحاجی آباد که دشت حاصلخیز برخوار را آبیاری می کند پس از سالها رنگ آب را به خود دید .

این دو کانال که با هزینه میلیاردها تومانی از جیب مردم زحمتکش کشاورز و بیت المال حدود ۲۰ سال پیش ساخته شده ، در حال فرسودگی و از بین رفتن بود و تجهیزات آبیاری نوین با  تسهیلات کم بهره دولت برای بهینه سازی مصرف آب ،عملاٌ نقشی نداشت و فقط باعث فشار بانک ها به کشاورزان بود.

جمعی از کشاورزان نجیب، قدر شناس و کم توقع دو شهرستان شاهین شهر ومیمه و برخوار به دعوت نظام صنفی کشاورزان در سالن ارغوان شهر گز گردهم آمدند وآیین شکر گزاری جاری شدن آب در کانال برخوار را بجا آوردند.

در این همایش امام جمعه شهر گز ضمن عرض خیر مقدم به حضار گفت : بنده بررسی کرده ام حدود ۶۳ آیه در مورد آب در قران کریم وجود دارد که شاخص ترین آنها حیات بشر را منوط به آب کرده است و در آیه ای دیگرآمده است اگر کسی آب و خاک داشته باشد و فقیرانه زندگی کند، خودش مقصر است. البته در آیه۴۸ سوره فرقان اولویت بندی آب را به ترتیب برای کشاورزی ، حیوانات و انسانها دانسته که بسیار قابل تامل است .

حجت الاسلام و المسلمین سید حمیدرضا هاشمی درا دامه از تلاش های بی وقفه و مستمر آقای حاجی تشکر کرد و افزود : سهم بزرگ ایشان در حل این مشکل و دریافت حق مردم را باید قدر شناخت.

 در ادامه آقای عبدانی فرماندار شهرستان برخوار، آقای کاشانی رییس نظام صنفی کشاورزی شاهین شهر ومیمه ، آقای قربانی به نمایندگی از شرکت جواد الائمه (ع)، آقای بصیری فرماندار شهرستان شاهین شهر ومیمه  هرکدام در سخنان جداگانه از نقش پر رنگ نماینده مردم در مجلس در رها سازی آب در کانال برخوار قدر شناسی کردند.

آقای حاجی نیز در پایان جلسه ضمن تشکر از برگزار کنندگان همایش و تسلیت شهادت حضرت رقیه خاتون (س) و گرامیداشت هفته بسیج ، از تلاشها وحمایتهای مسئولین محلی و مردم تقدیر کرد و این همایش را نمونه ای از وحدت توصیف نمود .

وی در ادامه افزود : ما تازه اول راهیم ، به وزیر نیرو ثابت کردیم که ذی حقیم و باید بر حق مان پافشاری کنیم البته بدانید تلاشی که صورت گرفت برای آب استان بود و جاری شدن زاینده رود کل مردم استان وبلکه ایران را خوشحال کرد .

نماینده شریف شهرستانهای شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی خدمت صادقانه به مردم را وظیفه مسئولان بر شمرد و خاطر نشان ساخت :ما نیامده ایم این چهار روز وقت مان را به خنثی سازی حاشیه ها صرف کنیم بایستی برای کارهای بزرگتر عزم مان را جزم کنیم .

 ایشان در پایان خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت : الگوی آب نشان داد که اگر خوب پیگیری کنیم نتیجه می گیریم. مدیران جهاد نیز برای بهینه مصرف شدن آب جاری شده نظارت کنند و برای ثبت اسامی مابقی کشاورزان در دفتر حقابه داران زاینده رود اقدام کنند .

پس از پایان مردم ، حاضرین با حضور بر سر کانال آب ضمن شکر گزاری ، آش نذری پخته شده را میل کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *