آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: سنجش کارآمدی وزیر پیشنهادی علوم فقط در مقالات ISI نیست

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دنبال انتخاب فردی کامل، به‌تمام‌معنا دانشمند و بدون حاشیه برای وزارت علوم است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛حسینعلی حاجی دلیگانی در بیان ویژگی‌های وزیر پیشنهادی علوم اظهارکرد: مجلس به دنبال انتخاب فردی کامل، به‌ تمام‌ معنا دانشمند و بدون حاشیه […]

اشتراک گذاری
22 آبان 1393
کد مطلب : 15755
عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به دنبال انتخاب فردی کامل، به‌تمام‌معنا دانشمند و بدون حاشیه برای وزارت علوم است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛حسینعلی حاجی دلیگانی در بیان ویژگی‌های وزیر پیشنهادی علوم اظهارکرد: مجلس به دنبال انتخاب فردی کامل، به‌ تمام‌ معنا دانشمند و بدون حاشیه است؛ از دیدگاه نمایندگان خانه ملت سنجش کارآمدی وزیر پیشنهادی علوم تنها مقالات “ISI “نیست چراکه جامعه نیازمند علمی است که کارآمدی آن در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و … کاربردی و قابل‌دسترسی باشد.

وی افزود: خروجی دانشگاه‌ها باید به سمت تربیت سربازان نظام و انقلاب قرار بگیرد و نمایندگان به وزیری رای اعتماد خواهند داد که بدانند او توانایی وظایف سنگین وزارت علوم را دارد.
حاجی دلیگانی در خصوص کاهش جهانی قیمت نفت خام و تاثیر آن در برنامه‌های بودجه دولت در سال جاری تصریح کرد: این اقدام در راستای تکمیل پازل غرب برای ضربه زدن به اقتصاد جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است و به همین دلیل نیز آمریکا به عربستان سعودی فرمان داده تا با افزایش تولید نفت قیمت جهانی هر بشکه نفت خام را کاهش بدهد.
وی افزود: پس ‌از آنکه ایران اسیر تحریم‌های ظالمانه غرب و خواسته‌های نابه جای آن‌ها نشد آمریکا و هم‌دستان منطقه‌ای او تصمیم گرفته‌اند تا از این طریق بر اقتصاد ایران فشار وارد کنند اما با توجه به این‌که حباب ایجاد شده در قیمت جهانی نفت زودگذر است این تغییر قیمت در بلند مدت تأثیری در برنامه‌ها و سیاست‌های اقتصادی دولت نخواهد گذاشت.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش قیمت ۲۵ دلاری هر بشکه نفت خام در بازارهای جهانی به درازا نخواهد کشید و پیش‌بینی‌های کارشناسان فن حاکی از این مساله است که با توجه به نزدیکی زمستان در برخی نقاط جهان قیمت هر بشکه نفت خام نه تنها به روال سابق خود بازمی‌گردد بلکه ممکن است در آینده نزدیک به ۱۰۵ دلار نیز برسد.
نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به انعطاف‌پذیری سیاست‌های اقتصادی دولت در مواجهه با کاهش قیمت جهانی نفت اشاره کرد و ادامه داد: دولت تدابیری اندیشیده است که این کاهش قیمت در اقتصاد کشور تأثیری نداشته باشد و در ادامه با کمبود درآمد از محل کاهش قیمت نفت مواجه نشده و کمبود حاصل‌شده را به نحو دیگری جبران کند این در حالی است که در مقطعی از سال نیز قیمت هر بشکه نفت خام در بازارهای جهانی با قیمتی بالاتر از پیش‌بینی‌های دولت در بودجه سال ۹۳ به فروش رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *