آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با فارس: مشکلات بانکی گروه صنعتی گیتی‌پسند‌ رفع شد/ اصفهانی‌ها نگران سرمایه‌های خود در گیتی‌پسند نباشند

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه مشکلات بانکی گروه صنعتی گیتی‌پسند برطرف شد، گفت: دولت حاضر به اعطای دوباره تسهیلات بانکی(سرمایه در گردش) به این شرکت است و اصفهانی‌ها نگران سرمایه‌های خود در گیتی‌پسند نباشند. حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر پیرامون مسائل و مشکلات اخیر گروه صنعتی […]

اشتراک گذاری
17 آبان 1393
کد مطلب : 15743
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه مشکلات بانکی گروه صنعتی گیتی‌پسند برطرف شد، گفت: دولت حاضر به اعطای دوباره تسهیلات بانکی(سرمایه در گردش) به این شرکت است و اصفهانی‌ها نگران سرمایه‌های خود در گیتی‌پسند نباشند.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر پیرامون مسائل و مشکلات اخیر گروه صنعتی گیتی‌پسند، اظهار کرد: مسائل و مشکلات اخیر این گروه صنعتی هیچ‌گونه ربطی به تحریم‌های خارجی نداشته، بلکه ریشه این تحریم‌ها داخلی و آن هم در ابتدا به نوع استانی باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه مسئولان وقت استان اصفهان این گروه صنعتی فعال، پویا و به نوعی مادر را به شکل بی‌رحمانه‌ای مورد تحریم قرار داده‌اند و هر گونه ارائه خدمات بانکی به آن را مسدود کرده‌اند، افزود: پیرو همین تصمیمی که آن زمان در استان گرفته شده بود، وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی نیز روی این امر صحه گذاشته و هرگونه انجام معاملات و خدمات بانکی از جمله ارائه وام، خرید و فروش سهام و عرضه اوراق مشارکت را طی نامه‌ای برای گروه صنعتی گیتی‌پسند ممنوع اعلام می‌کنند.

*‌ وزیر اقتصاد دستورات لازم برای برطرف سازی مشکلات گیتی‌پسند را صادر کرد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری‌های اخیری که در مجلس برای رفع مسائل و مشکلات این گروه صنعتی صورت گرفته است، ادامه داد: از وزیر اقتصاد و دارایی پیرامون مسائل و مشکلات گروه صنعتی گیتی‌پسند سؤالاتی را مطرح کردم که وزیر مربوطه پیش از پاسخگویی در صحن علنی مجلس با رایزنی‌هایی که با رئیس کل بانک مرکزی انجام داده بود، به تمام دستگاه‌های زیر‌مجموعه دستورات لازم برای برطرف‌سازی مشکلات بانکی این گروه صنعتی را داده بود که به این دلیل از ادامه سؤال خود منصرف شدم.

وی با اشاره به جلسه‌ دیگری که اخیراً با حضور معاون اقتصادی نهاد ریاست جمهوری برای اعطای تسهیلات به این گروه صنعتی برگزار شد، تأکید کرد: خوشبختانه در این جلسه نیز تصمیم بر آن شد که برای بار دیگر دولت به این گروه صنعتی اعتماد کند و به زودی تسهیلات بانکی را در قالب اقساط بلندمدت به این شرکت پرداخت نماید تا چرخ‌های توسعه صنعت استان اصفهان پیش از پیش فعال‌تر شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه جهت دادن دوباره تسهیلات به این گروه صنعتی که بیشتر صنایع آن در شهرک صنعتی مورچه‌خورت مستقر است؛ باید طی نامه‌ای مجدد توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به معاون اول محترم ریاست جمهوری جهت تسهیل این فرآیند نوشته شود تا در هیئت دولت به عنوان مصوبه تنظیم و برای اجرا به بانک مرکزی ابلاغ شود، گفت: ارائه این تسهیلات در حالی اتفاق می‌افتد که گروه صنعتی گیتی‌پسند در سیستم نظام بانکی کشور دارای تعدد چک‌های برگشتی فراوانی است.

وی تصریح کرد: دادن تسهیلات به این گروه صنعتی در واقع کمکی است که این شرکت دوباره جان تازه‌ای بگیرد و پاسخگوی نیازهای همه‌ افراد سرمایه‌گذار چه در سطح کلان و چه در سطح خرد باشد و به روند رشد توسعه صنعت استان کمک کند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد راندمان گروه صنعتی گیتی‌پسند فعال است، بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با اعطای تسهیلات در نظر گرفته ‌شده از سوی دولت راندمان شرکت به ۷۰ درصد برسد و بخش زیادی از مشکلات آن از جمله ۲ هزار نیروی کاری که در گذشته کاهش یافته بود، مجدداً از بین جوانان بومی منطقه به کار فراخوان شوند.

*‌ سرمایه‌گذاران اصفهانی نگران سرمایه‌های خود در گیتی‌پسند نباشند

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار اظهار کرد: سرمایه‌گذاران به هیچ عنوان نگران سرمایه‌های خود در این گروه صنعتی نباشند چرا که ما به عنوان نماینده آنها در مجلس شورای اسلامی پیگیر مسائل و مشکلات هستیم.

وی با نقد عملکرد ضعیف مدیران گروه صنعتی گیتی‌پسند در پیگیری مطالبات و خواسته‌های به حق برخی سرمایه‌گذاران در این شرکت، اضافه کرد: از مدیران این گروه صنعتی انتظار بیشتری می‌رود، چرا که باید با مقداری پیگیری‌های منسجم‌تر و با جدیت بیشتر مسائل و مشکلات شرکت را دنبال کنند و زمانی که نقدینگی آنها از طریق بانک تأمین شد پاسخگوی تمامی نیازهای سرمایه‌گذاران به خوبی باشند.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930817000448#sthash.qALwmMtI.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *