آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: کاهش قیمت نفت شکننده است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیتی که در اثر اقدام عربستان نسبت به افزایش تولید نفت و کاهش قیمت هر بشکه آن به وجود آمده است، شکننده بوده و به زودی رفع خواهد شد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مهر؛حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس […]

اشتراک گذاری
17 آبان 1393
کد مطلب : 15722
68351_orig
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیتی که در اثر اقدام عربستان نسبت به افزایش تولید نفت و کاهش قیمت هر بشکه آن به وجود آمده است، شکننده بوده و به زودی رفع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از مهر؛حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگرانی در خصوص کاهش قیمت نفت برای بستن بودجه سال ۹۴ وجود ندارد، گفت: اگر دولت بخواهد تدابیری را در این زمینه بیندیشد مجلس همکاری کرده و هر مجوزی که از سوی مجلس درخواست کند، صادر خواهد شد.

وی افزود: صرفه جویی در هزینه‌ها، پیگیری وصول آنچه در نقاط مختلف دنیا به عنوان برخی طلب ها داریم با یک دیپلماسی قوی می تواند بخشی از مشکلات احتمالی را حل کرده و این وجوهات به بودجه کل کشور کمک کند.
 
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اقدام عربستان در افزایش تولید نفت از نظر ما نوعی جنگ نفتی محسوب می شود، ادامه داد: اعتقاد ما این است که این اقدام یک نقشه طراحی شده توسط عربستان و هم پیمانانش برای تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن برخی دیگر از کشورهای منطقه است که قطعا باید از همه توان خود برای رفع این مشکل استفاده کنیم.
 
وی تاکید کرد: اگر دولت و وزارت امور خارجه که عمده وقت خود را صرف مسئله مذاکرات هسته‌ای می‌کند در این جهت هم وقت مناسب بگذارد، می‌توان بخشی از مشکل را حل کرد.
 
حاجی دلیگانی گفت: البته وضعیتی که در اثر این اقدام عربستان به وجود آمده است، شکننده خواهد بود و به زودی مشکل کاهش قیمت نفت رفع خواهد شد. اما این بدان معنی نیست که در این جهت تلاشی نکنیم.
 
نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار ادامه داد: پیش بینی ما این است که قبل از بستن  بودجه ۹۴ این مشکل برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *