آخرین اخبار

نماینده مردم شریف شاهین شهر، میمه و برخوار: نابینایی هرگز مانع رشد و ترقی نمی شود/آمادگی خویش را جهت رفع مشکلات نابینایان اعلام می دارم

عضو هئیت رئیسه کمسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نابینایی هرگز مانع رشد و ترقی نمی شود، گفت: آمادگی خویش را جهت رفع مشکلات نابینایان اعلام می دارم. آقای حاجی به مناسبت روز جهانی نابینایان روز عصای سفید درنشستی که به همین منظور توسط اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر و میمه در تالار […]

اشتراک گذاری
08 آبان 1393
کد مطلب : 15702

IMG_8615

عضو هئیت رئیسه کمسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نابینایی هرگز مانع رشد و ترقی نمی شود، گفت: آمادگی خویش را جهت رفع مشکلات نابینایان اعلام می دارم.

آقای حاجی به مناسبت روز جهانی نابینایان روز عصای سفید درنشستی که به همین منظور توسط اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر و میمه در تالار شیخ بهایی برگزار شده بود، اظهارداشت:‌ نگرش جامعه نسبت به روشندلان و همچنین برداشت آنها نسبت به خود که طبعا متاثر از برخورد جامعه و فرهنگ حاکم است، نقش بسیار مهمی در چگونگی تشکیل انگیزه ها، توسعه و رشد استعدادهای نابینایان دارد. بنابراین ، جامعه، مدرسه و خانواده مسئولیت خطیری را درزمینه ایجاد و تقویت انگیزه های بالنده درنابینایان برعهده دارند.

وی افزود: وجود الگوهای رفتاری سازنده درمقابل نابینایان ، نقش بسزایی در آگاهی آنان و جهت دار شدن و تحقق یافتن انگیزه های ایشان دارد.

نماینده مردم شریف شاهین شهر، میمه و برخوار ادامه داد: نابینایی هرگز مانع رشد و ترقی نمی شود ، اگر فرد نابینا خود را باور داشته باشد و بداند که می تواند با وجود نابینایی به موفقیتهای فراوانی نائل گردد.

وی بیان داشت: تاریخ انسانهای بزرگ را سراغ دارد که با وجود محروم بودن از نعمت بینایی ، به مدارج عالی علمی و اخلاقی رسیده اند ؛ ابوالعلاءمعری، طه حسین، آیه الله حاج سید عبدالهادی شیرازی ( از مراجع تقلید در نجف ) و مرحوم دکترمحمد خزائلی از جمله این انسانهای بزرگ بوده اند.

حاجی تصریح کرد: حق استفاده آزادانه از خیابان‌ها، پیاده‌روها، حق استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند هواپیما، قطار، اتوبوس، کشتی، حق فعالیت و کار در بخش‌های دولتی و مدرسه‌ها با شرایط مساوی مانند دیگر افراد جامعه تشویق نابینایان از سوی دولت‌ها برای شرکت در امور اجتماعی و اقتصادی را می توان از جمله حقوق نابینایان ذکر کرد.

وی با اشاره به دو نکته مهم جهت رفع و حل مشکلات نابینان، اظهار داشت: در نکته اول آمادگی خویش را جهت دریافت نظرات، ایده ها و برداشتن موانع قانونی مشکلات نابینایان از طریق مجلس اعلام می دارم و در موضوع بعد آماده هر نوع همکاری با شهرداری و شورای اسلامی شهر جهت برداشتن موانع مناسب سازی شهر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *