آخرین اخبار

در گفت‌وگوی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تسنیم اعلام شد؛ نرخ سود طیب نیا را به مجلس کشاند/ چرا وزارت اقتصاد مانع تخلف بانک‌ها نمی‌شود؟

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن اشاره به تخلف بانک‌ها در اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار و تعیین سودهای غیرمتعارف، گفت: به همین منظور از وزیر اقتصاد سوال خواهیم کرد که چرا وزارت اقتصاد با بانک‌های متخلف برخورد نمی کند؟ حسین علی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ضمن […]

اشتراک گذاری
07 آبان 1393
کد مطلب : 15693

139306121604364603553373

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن اشاره به تخلف بانک‌ها در اجرای مصوبه شورای پول و اعتبار و تعیین سودهای غیرمتعارف، گفت: به همین منظور از وزیر اقتصاد سوال خواهیم کرد که چرا وزارت اقتصاد با بانک‌های متخلف برخورد نمی کند؟

حسین علی حاجی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ضمن اشاره به حضور وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس طی روز جاری، اظهار داشت: بنده نیز از وزیر اقتصاد سوالاتی را درباره گروه گیتی پسند و نظام بانکی دارم که قرار است در این جلسه مطرح شود.

وی با اشاره به تخلف برخی از بانک‌ها در اجرای مصوبه شورای پول واعتبار در زمینه نرخ سود تسهیلات و سپرده های بانکی گفت: هم اکنون وضعیت به گونه ای شده که بانک‌ها به صورت خودمختار نرخ سود را تعیین می کنند و این اقدام آنها مشکلات فراوانی را برای مردم و کارآفرینان ایجا کرده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: وزیر اقتصاد باید پاسخ دهد که چرا وزارت خانه متبوعش اقدام نظارتی برای جلوگیری از این تخلف بانک‌ها انجام نمی دهد؟ چرا وزارت اقتصاد نظارت کامل بر نرخ سود بانک‌های عامل و موسسات اعتباری ندارد تا مصوبه بانک مرکزی و شورای پول واعتبار را اجرا کنند؟

حاجی همچنین گفت: برخی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به مردم نرخ های غیرمتعارفی را تعیین می کنند که همین امر فشار غیرقابل تحملی را بر مردم و فعالان اقتصادی وارد کرده است.

به گزارش تسنیم، کمیسیون اقتصادی امروز بعد از ظهر میزبان وزیر امور اقتصادی و دارایی به منظور پاسخگویی به سؤالات ▪ حسینعلی حاجی دلیگانی نهم، اصفهان (برخوار / شاهین شهر / میمه) ▪ محمدسعید اربابی نهم، سیستان و بلوچستان (ایرانشهر / سرباز / فنوج) ▪ سیدمهدی موسوی نژاد نهم، بوشهر (دشتستان) ▪ محمدمهدی مفتح نهم (میان دوره ای) ، سمنان (تویسرکان) ▪ سید شکرخدا موسوی نهم، خوزستان (اهواز) ▪ عبداله سامری نهم، خوزستان (خرمشهر) ▪ ناصر صالحی نسب نهم، خوزستان (دشت آزادگان) ▪ سیدراضی نوری نهم، خوزستان (شوش) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *