آخرین اخبار

نطق حاجی در مجلس درباره با اسید پاشی‌هاو طرح گلاب ۲

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با انتقاد شدید از عملکرد شبکه استانی اصفهان در انعکاس اخبار مربوط به اسیدپاشی‌ها، همزمانی اسیدپاشی‌ها با طرح حمایت از آمران به معروف در مجلس را مشکوک عنوان کرد. به گزارش رویش نیوز به نقل از  ایسنا؛حسینعلی حاجی دلیگانی اظهارکرد: در سال‌های اخیر موردی از اسیدپاشی در اصفهان اتفاق نیفتاده است، حالا […]

اشتراک گذاری
04 آبان 1393
کد مطلب : 15656

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با انتقاد شدید از عملکرد شبکه استانی اصفهان در انعکاس اخبار مربوط به اسیدپاشی‌ها، همزمانی اسیدپاشی‌ها با طرح حمایت از آمران به معروف در مجلس را مشکوک عنوان کرد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از  ایسنا؛حسینعلی حاجی دلیگانی اظهارکرد: در سال‌های اخیر موردی از اسیدپاشی در اصفهان اتفاق نیفتاده است، حالا چطور می‌شود که دقیقا همزمان با بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس این اتفاق افتاده است.

وی افزود: تصور ما این است که فرد یا افرادی تحریک‌ شده به صورت هدفدار چنین اقدامی را مرتکب شده‌اند تا بتوانند به موضوع امر به معروف خدشه وارد کنند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس ادامه داد: افرادی که به آنها اسیدپاشی شده از نظر حجاب وضعیت ناهنجاری نداشتند اما کسانی دست به این اقدام زده‌اند می‌خواستند به نوعی موضوع امر به معروف را تحت تاثیر قرار دهند.
کوتاهی صداوسیما در اطلاع‌رسانی نسبت به اسیدپاشی‌ها
حاجی دلیگانی با بیان اینکه برای اطلاع‌رسانی در مورد اسیدپاشی‌ها کوتاهی صورت گرفته است، تصریح کرد: اگر اطلاع‌رسانی به موقعی در این زمینه انجام می‌شد نباید این فضاها به وجود می‌آمد.
وی با بیان اینکه نحوه اطلاع‌رسانی در استان اصفهان از صداوسیما تا سایر رسانه‌ها بیمار است، گفت: اطلاع‌رسانی در اصفهان به موقع و شفاف نیست و صداوسیما هم بدتر از همه عمل می‌کند. مثلا اگر در شبکه سراسری مشکل یک واحد صنعتی بررسی می‌شود نمی‌توان همین موضوع را در سیمای مرکز اصفهان مطرح کرد.
این عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی را موجب ایجاد هزینه‌هایی برای نظام دانست و خاطرنشان کرد: وقتی صداوسیما در مسائل مختلف اطلاع‌رسانی نمی‌کند هزینه‌هایی برای نظام به وجود می‌آورد و این امر عوارضی را ایجاد می‌کند.
حاجی دلیگانی در پایان گفت:‌ اینها اشکالاتی است که ما در استان با آن مواجهیم و عواقب و هزینه‌های آن بر دوش نظام و مردم تحمیل خواهد شد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خبر دریافت مجوز برای تونل گلاب ۲ را باور نمی کنم چون در این خصوص دروغهای زیادی از سوی مسئولان شنیده‌ام.
حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: متاسفانه مسئولان توافقاتی را هم که در این خصوص امضاء کرده‌اند قبول ندارند، بنابراین چطور انتظار دارند حرفهای آنها را باور کنیم.
وی تاکید کرد: همانطور که مدیران ذیربط یک کار کارشناسی ۱۲ ساله در خصوص تونل گلاب را غیرکارشناسانه اعلام کردند ممکن است در خصوص دریافت مجوز تونل نیز توافقات خود را کنار زده و آن را غیرقانونی و غیرکارشناسانه عنوان کنند.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در واکنش به سخنان نماینده مردم شهرکرد در مجلس مبنی بر اینکه با حفر تونل گلاب ۲ و انحراف آب کارون فاجعه زیست محیطی رقم خواهد خورد، گفت: پروژه تونل گلاب ۲ ربطی به استان همجوار ندارد و این کار یک کار درون استانی است.
وی گفت: تونل گلاب ۲ پروژه انتقال آب از حوضه اصفهان به اصفهان است و هیچ ارتباطی به استان چهارمحال و بختیاری ندارد.
حاجی دلیگانی با اشاره به پایان مهلت وزارت نیرو در خصوص جلوگیری از برداشت غیر مجاز آب در بالادست زاینده رود و ابراز نگرانی از ادامه این روند، تاکید کرد: بحث استیضاح وزیر نیرو را به طور حتم طی هفته آینده دنبال می‌کنیم.
گفتنی است مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان در نشست شورای اسلامی شهر اصفهان اعلام کرده بود اجرای تونل گلاب ۲ بر اساس تفاهم‌نامه و مجوزی که بین سازمان محیط زیست و وزارت نیرو انجام گرفته، پیش خواهد رفت و مجوز آن صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *