آخرین اخبار

در جلسه کمیسیون بودجه مجلس صورت گرفت تقدیر از مواضع انقلابی رئیس قوه قضائیه در مسائل کلان کشور

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اعضای کمیسیون بودجه ضمن تقدیر از مواضع انقلابی رئیس قوه قضائیه خواستار گسترش روابط قوای مقننه و قضائیه شدند. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست مشترک اعضای کمیسیون بودجه مجلس با رئیس و […]

اشتراک گذاری
30 مهر 1393
کد مطلب : 15645
لاریجانی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اعضای کمیسیون بودجه ضمن تقدیر از مواضع انقلابی رئیس قوه قضائیه خواستار گسترش روابط قوای مقننه و قضائیه شدند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست مشترک اعضای کمیسیون بودجه مجلس با رئیس و معاونان قوه قضائیه اظهار داشت: در این جلسه که در دفتر رئیس دستگاه قضا برگزار شد، استمرار جلسات میان دو قوه قضائیه و مقننه و ارتباط بیشتر دو قوه مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود: نمایندگان در این جلسه از رئیس و معاونان قوه قضائیه خواستند تا قوانینی را که به دلیل ضعف سبب سوء‌استفاده سوء‌استفاده‌گران می‌شود را شناسایی و در جهت رفع این مشکل به مجلس کمک کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: از دیگر نکاتی که در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت این بود که ضرورت دارد تا قوه قضائیه کمک کند تا دولت وظایف قانونی خود را اجرا کند و در مواردی که اجرای وظایف قانونی توسط دولت انجام نمی‌شود، توسط قوه قضائیه اعمال قانون صورت گیرد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: عدم برگزاری کمیسیون ماده واحده در شهرستان‌‌ها و استان‌ها از دیگر موضوعات در این جلسه بود.

وی افزود: اعضای کمیسیون بودجه در این جلسه اعلام آمادگی کردند که در بودجه سال ۹۴ نقطه نظرات قوه قضائیه را مدنظر داشته باشند و در مورد تدوین برنامه ششم توسعه نیز پیشنهادات و نقطه نظرات قوه قضائیه را مورد توجه داشته باشند.

عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه در این جلسه از مواضع انقلابی رئیس قوه قضائیه در خصوص مسائل کلان کشور تقدیر شد، بیان داشت: مشکلات موجود در بخش زندان‌ها از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود و اعضا خواستند تا قوه قضائیه نتیجه تحلیلی خود در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی را در اختیار کمیته‌های تخصصی مجلس قرار دهد.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930729000900#sthash.RIW3sY8y.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *