آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم: دولت هرچه سریعتر اجرای تونل بهشت‌آباد را عملیاتی کند

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: یکی از طرح‌‌های تامین آب برای انتقال آب، طرح بهشت آباد بوده و ما از دولت انتظار داریم که خبر اجرای دوباره طرح بهشت آباد برای احیای زاینده‌رود به صورت تونل را اعلام کنند. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره […]

اشتراک گذاری
23 مهر 1393
کد مطلب : 15537

تونل

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس گفت: یکی از طرح‌‌های تامین آب برای انتقال آب، طرح بهشت آباد بوده و ما از دولت انتظار داریم که خبر اجرای دوباره طرح بهشت آباد برای احیای زاینده‌رود به صورت تونل را اعلام کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه علاقه‌مند است که زاینده‌رود را پر آب ببیند، اظهار کرد: بر اساس ذخیره‌سازی صورت گرفته در چند ماه گذشته، آبی که حق کشاورزان و خریداران آب بوده تا کنون به آنها تا داده نشده است و مسئولان در این مدت حدود ۴۲۰ میلیون آب ذخیره کردند و بنا شده که برای بخشی از کشاورزان استان، آب در زاینده‌رود رها سازی شود.

وی بیان کرد: اما باید گفت که این مشکل زاینده‌رود را رفع نمی‌کند و مشکل زاینده‌رود این است که آب به میزانی که حق‌آبه خود زاینده‌رود بوده و به میزانی که آب به کشاورزان، حق اشتراکی‌ها و سهم‌آبه داران فروخته شده به همان میزان در زاینده‌رود آب موجود باشد.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح بهشت آباد که از سال ۸۰ تا الان کلید خورده، کارشناسی شده و منتظر اجرا است، افزود: یکی از طرح‌‌های تامین آب برای انتقال آب، طرح بهشت آباد بوده و ما از رئیس جمهور و دولت انتظار داریم، اعلام کنند که طرح بهشت آباد برای احیای زاینده‌رود به صورت تونل به زودی اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما منتظر هستند که خبر شروع این رخداد عظیم ملی توسط رئیس جمهور داده شود.

حاجی گفت: بنابر برنامه قرار شده از اوایل آبان ماه این آب باز شود اما مشکلی که در این میان وجود دارد، این است که کشاورزان شمال اصفهان اکنون بسیار نگران بوده و در حالت اضطراب به‌سر می‌برند به این دلیل که مسئولان وزارت نیرو بهار امسال به آنها قول دادند که آب می‌دهند و به قول خودشان عمل نکردند و بعد از آن قول دادند که پاییز آب می‌دهند اما هنوز به این موضوع نیز اطمینان ندارند بنابراین مشکل بزرگی سر راه کشاورزان وجود دارد.

وی اظهار کرد: هفته گذشته با معاونان آب و مجلس وزیر نیرو و همچنین مدیر حوزه زاینده‌رود صحبت کردم و اولتیماتومی به آنها دادم که اگر آنچه که وظیفه آنها است درباره تامین آب کسانی که از ۲۰ سال پیش آب خریداری کردند اقدام نکنند، منتظر هر اقدام قانونی بنده و مردم باشند.

نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد مردم ما پذیرش این بی‌عدالتی و ظلم را ندارند که ببینند آب به برخی نقاط استان داده می‌شود و به برخی نقاط داده نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *