آخرین اخبار

وزیر جهاد کشاورزی : همه چیز دست ما نیست !

بدنبال دعوت نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین هر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ،آقای مهندس حجتی ظهر روز جمعه ۱۱/۷/۱۳۹۳ از مزارع تفتیده و کانال های خشک بل و حاجی آباد بازدید کرد. ساعت ۱۲:۳۰ در میدان ورودی شهر حبیب آباد ،آقای حاجی ، فرمانداران دو شهرستان ،جمعی از مسئولین و […]

اشتراک گذاری
16 مهر 1393
کد مطلب : 15496

بدنبال دعوت نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین هر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ،آقای مهندس حجتی ظهر روز جمعه ۱۱/۷/۱۳۹۳ از مزارع تفتیده و کانال های خشک بل و حاجی آباد بازدید کرد.

ساعت ۱۲:۳۰ در میدان ورودی شهر حبیب آباد ،آقای حاجی ، فرمانداران دو شهرستان ،جمعی از مسئولین و گروهی از کشاورزان از وزیر جهاد کشاورزی استقبال کردند و سپس باتفاق ،مسیر کانال آب از کمشچه تا اراضی زمان آباد  را طی کردند.

آقای حاجی در طول مسیر هزاران هکتار اراضی مرغوب که بخاطر بی عدالتی در توزیع آب به زمین های لم یزرع تبدیل شده اند را به وزیر نشان میداد و از او بعنوان متولی امر کشاورزی می خواست تا به داد کشاورزان برسد .

در انتهای مسیر جمعی از مردم دو شهرستان در محل سالن شرکت کشاورزی جواد الائمه (ع) تجمع کرده و منتظر حضور آقای حجتی بودند .

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین هر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی با توصیف اوضاع پیش آمده برای کشاورزان محروم دو شهرستان شاهین شهر و میمه و برخوار افزود : هم اکنون بیش از ۵ سال است که با بی عدالتی محض ، به سهم اشتراکی های آب زاینده رود در شمال اصفهان که منطقه ما ست آب داده نمی شود . آبی که مردم خریده اند و دولت متعهد به تامین آن بوده است . کشاورزانی هستند که طلای همسرشان و دیگر دارایی ها یشان را فروخته اند ،آب خریده اند و در ساخت کانال مشارکت کرده اند ،کیلومتر ها کانال احداث شده است اما آبی به خود ندیده است . مردم صبور ما از نبود توقعی ندارند اما تبعیض را برنمی تابند . متاسفانه آنهایی که آن مسائل را در شرق بوجود آوردند ،آب تحویل میگیرند ولی مردم نجیب برخوار که خسارت و هزینه ای برای نظام نداشته اند از آب محرومند .

آقای حاجی در بخش دیگری از سخنان خود از وزیر جهاد کشاورزی بعنوان عضو شورای عالی آب خواست در جهت اجرایی شدن مصوبات ۹ گانه این شورا تلاش کند .

وی ادامه داد : امروز هزاران خانوار ،بیکار بدهکار شده اند و در حالیکه بعنوان قطب کشاورزی ،تامین کننده مایحتاج استان و کشور بودند ،امروز واجب الزکات هستند .

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی عدم استمهال تسهیلات کشاورزی ،مشکل کشاورزان مهاجر،گران بودن نهاده های دامی وکشاورزی وپایین بودن قیمت محصولات دامی و کشاورزی و طیور را از دیگر مسائل گریبان گیر عنوان کرد و خواستار توجه جدی وزیر به این امور شد .

آقای مهندس حجتی نیز با ارائه سخنانی ، با اظهار خرسندی از دعوت آقای حاجی مشکلات عنوان شده را اساسی توصیف و اضافه کرد : باید بدانید همه چیز دست ما نیست اما تلاش خود را برای رسیدگی به مسائلی که مطرح شد بکار خواهم بست . وضعیت آب در استان اصفهان بسیار بحرانی است ولی اینکه به مناطقی آب بدهند و به مناطقی دیگر نه، این دست وزارت نیروست . مصوبات شورای عالی آب را باید تلاش کنیم اجرایی شود .بنده هم از آقای حاجی میخواهم کمک کنند تا مشکلات مرتفع شود . انشاءاله موضوعات را همکاران دنبال می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *