آخرین اخبار

جزئیات نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان/ کمبود آب مهم ترین مشکل کشاورزان اصفهان

در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با استاندار این استان مشکل کمبود آب کشاورزی بررسی شد. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با استاندار این استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این جلسه نمایندگان مشکلات مردم در حوزه های انتخابیه خود را مطرح کردند. دراین نشست سکینه […]

اشتراک گذاری
09 مهر 1393
کد مطلب : 15347
مجمع
در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با استاندار این استان مشکل کمبود آب کشاورزی بررسی شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با استاندار این استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان مشکلات مردم در حوزه های انتخابیه خود را مطرح کردند.

دراین نشست سکینه عمرانی نماینده مردم سمیرم در مجلس با تاکید بر رفع مشکل کمبود آب در منطقه گفت: شاید یکی از بحرانی ترین نقاط کشور از لحاظ کمبود آب منطقه سمیرم است بنابراین باید تمامی مسئولان استانی کمک کنند تا این مسئله رفع شود.

احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس در ادامه این جلسه گفت: باید میزان موجود آب در استان اصفهان مشخص شود و نکته دیگری که باید شفاف شود این است که آیا وزارت نیرو مصوبه ای داشته که آب استان اصفهان به دیگر نقاط کشور منتقل شود همچنین باید مشخص شود که شورای عالی آب کشور چگونه وضعیت آبی کشور را کنترل می کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: باید آب مورد نیاز کشاورزان در موعد مقرر در اختیار آنها قرار گیرد و تا زمان برداشت آب کشاورزی آنها تامین شود.

سالک کاشانی یادآور شد: باید به مطالبات مردمی پاسخ داده شود و در حل مشکلات  نباید صورت مسئله را پاک کرد.

احمد بخشایشی اردستانی نماینده مردم اردستان در مجلس نیز در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان با تاکید بر ضرورت رفع مشکل کم آبی در این شهرستان گفت: باید از قنات های منطقه استفاده بهینه شود و همچنین تلاش کرد که صنایع آلاینده از مناطق که در معرض خطر شدید قرار دارند خارج شوند.

بخشایشی اردستانی افزود: باید استاندار اصفهان نظارت کافی را بر بخش معاونت سیاسی داشته باشد.

محمد علی اسفنانی نماینده مردم فردین، فریدون شهر، چادگان در مجلس در این نشست گفت: باید به موضوع کم آبی توجه اساسی شود و نکته مهم این است که باید برنامه ای برای مهار آب های منطقه طراحی کرد.

اسفنانی افزود: وزارت نیرو باید تعهدات خود را در زمینه حفر چشمه انجام دهد و تلاش کند آب کافی را در اختیار مزرعه داران قرار دهد.

عضو کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس یادآور شد: استاندار اصفهان باید به وضعیت انتساب فرمانداران ، معاونان فرماندار و بخشداران را در حوزه انتخابیه  ام مشخص کنم.

براساس این گزارش در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان محسن صرامی فروشانی نماینده مردم خمینی شهر با تاکید بر رفع مشکلات مردم گفت: برای رفع مسائل مردم باید نشست هایی بین نمایندگان مردم و شورای معاونان استاندار برگزار شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: به دلیل مشکلات در حوزه اخذ مالیات بسیاری از سرمایه داران استان اصفهان مایل به سرمایه گذاری در این استان نیستند. بنابراین باید استاندار اصفهان مشکلات اصحاب صنعت را در زمینه مالیات حل کند.

وی با تاکید بر رفع مشکلات کمبود آب کشاورزان در این استان ادامه داد: متاسفانه برخی از مسئولان با لابی گری آب مورد نیاز استان را به استانهای دیگر منتقل کردند که باید به این موضوع رسیدگی شود. و نکته دیگر اینکه باید با  توزیع مواد مخدر در شهرستان خمینی شهر مقابله شود.

صرامی فروشانی یادآور شد: اعضای هیات مدیره پالایشگاه اصفهان دلسوزی لازم را برای رفع مشکلات ندارند. که باید به این موضوع رسیدگی شود.

سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان بر ضرورت رفع مشکلات مردم این شهرستان تاکید کرد و گفت: نباید در حل مشکلات بین شهرستانهای غربی و شرقی استان اصفهان تفاوت قائل شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: متاسفانه استاندار اصفهان به دعوت های مسئولان شهرستان فلاورجان برای حضور در این شهرستان پاسخ نداده است که در اینجا از استاندار اصفهان درخواست می کنم با حضور در شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار گیرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس گفت: با توجه به ماده ۲۲ مصوبه شورای عالی اداری کشور باید بین دستگاههای اجرایی هماهنگی وجود داشته باشد و در این زمینه شورای عالی اداری استان با مدیریت استاندار و شورای عالی اداری شهرستان با مدیریت فرماندار تشکیل شود و یک وحدت رویه برای کلیه واحدهای اجرایی وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: باید آب مورد نیاز باغات کشاورزی در حوزه انتخابیه ام تامین شود نکته دیگر اینکه ارزیابی مدیران بخش مالیاتی نباید به میزان اخذ مالیات بیشتر انجام شود.

حاجی دلیگانی افزود: هیچ پروژه ای از طرف دولت در حوزه انتخابیه ام اجرایی نشده  و نکته دیگر اینکه باید صدا و سیما مشکلات استان اصفهان را مطرح کند.

مجید منصوری بیدکانی نماینده مردم دلیجان در مجلس در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: باید مشکلات در زمینه مسکن مهر و بیمه کارگران حل شود.

منصوری بیدکانی با تاکید بر رفع مسئله اخذ مالیات از مسکن مهر افزود: باید از ورود فاضلاب به رودخانه ها جلوگیری شود و همچنین هویت هماهنگی برای توسعه بخش کشاورزی اجرا شود.

نیره اخوان بی طرف نماینده مردم اصفهان در مجلس در این نشست گفت: باید زمان اختصاص آب به کشاورزان مشخص شود و نکته دیگر اینکه استاندار اصفهان در زمان تدوین بودجه در مجلس حضور یابد تا زمینه لازم برای تامین بودجه های مورد نیاز فراهم شود.

اخوان بی طرف افزود: باید مشکل کمبود آب کشاورزی در منطقه حل و به موضوع حقابه داران توجه شود.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس نیز در این نشست با تاکید بر این نکته که باید به مشکل کمبود آب توجه کنند گفت: نباید آب از شهرهای این استان به استانهای دیگر منتقل شود و همچنین باید به مشکلات مردم در عمل رسیدگی شود.

محمد فیروزی نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی با تشکر از استاندار اصفهان گفت: باید به وضعیت مشکل کشاورزان در استان اصفهان رسیدگی جدی شود و به این موضوعات در سفر آتی وزیر جهاد کشاورزی به استان اصفهان رسیدگی شود.

فیروزی افزود: مدیرعامل منطقه ای آب عملکرد مطلوبی ندارد که باید به این موضوع رسیدگی شود.

رسول زرگرپور استاندار اصفهان در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس بعد از شنیدن سخنان نمایندگان گفت: باید در رفع مشکلات مردم به کمبود منابع نیز توجه داشت.

زرگرپور افزود: بسیاری از مطالبی که نمایندگان  در این جلسه عنوان کردند مشکلاتی است که شخصا به رفع آنها تاکید دارد اما نمایندگان باید به بعضی مسائل توجه کنند.

استاندار اصفهان افزود: با توجه به اینکه مدیریت حوزه آبریز کشور در اختیار استاندار اصفهان نیست بنابراین نباید انتظار داشت تمامی مسائل کمبود آب را استاندار حل کند البته در این زمینه تمام تلاش خود را خواهم کرد.

زرگر پور ادامه داد: در رایزنی که با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی برای کاهش مالیات تولیدکنندگان داشتم این مسئولان عنوان کردند مالیات در استان اصفهان نیز به طور قانونی اخذ می شود.

وی افزود: باید توجه داشت برخی از شهرها در زمینه خشکسالی خسارات خود را به صورت نقدی دریافت کردند و برخی از شهرها خواستار انجام کارهای اجرایی دریافت خسارات نقدی شده اند.

استاندار اصفهان در این نشست یادآور شد: نمایندگان توجه داشته باشند شخصا از وضعیت عملکرد بانکها دراستان اصفهان رضایت ندارند اما برای رفع این موضوع از اختیارات کافی برخوردار نیستم./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *