آخرین اخبار

با تصویب یک پیشنهاد در کمیته اقتصادی: مشوقهای جدید سرمایه‌گذاران بخش پالایشی کشور در راه است

پیشنهاد کاهش ۵ درصدی قیمت نفت خام تحویلی به واحدهای پالایشی نسبت به فوب خلیج فارس، بعنوان مشوق سرمایه‌گذاری در این بخش در کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه رای آورد. حسینعلی حاجی دلیگانی،دبیر کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات کمیته اقتصادی کمیسیون متبوعش درباره تنظیم لایحه الحاق موادی به […]

اشتراک گذاری
04 مهر 1393
کد مطلب : 15318

پیشنهاد کاهش ۵ درصدی قیمت نفت خام تحویلی به واحدهای پالایشی نسبت به فوب خلیج فارس، بعنوان مشوق سرمایه‌گذاری در این بخش در کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه رای آورد.

  • حسینعلی حاجی دلیگانی،دبیر کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات کمیته اقتصادی کمیسیون متبوعش درباره تنظیم لایحه الحاق موادی به قانون تنظیم مقررات مالی دولت، به خبرنگار شانا گفت: پیشنهادهایی در این جلسه در زمینه نفت مطرح شد.

    عضو کمیسیون برنامه وبودجه افزود:پیشنهاد یکی از نمایندگان که گفته بود،”با هدف تشویق سرمایه‌گذاری، نفت خام تحویلی برای سرمایه‌گذاران ایجاد واحدهای پالایشی نسبت به فوب خلیج فارس ٩٠ درصد شود” رای آورد.

     

    وی تصریح کرد: عدد مذکور در قانون بودجه اکنون ٩۵ درصد است.

    این نماینده مجلس با این عنوان که جلسات کمیته اقتصادی، دیروز( سه شنبه، اول مهرماه ) ساعت ۶ و ٣٠ دقیقه صبح تا هشت صبح برگزار شد، افزود: پیشنهاد دیگری که رای آورد، مبنی بر افزوده شدن ١٠ درصد به قیمت گازوئیل مصرفی با هدف توسعه ریلی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *