آخرین اخبار

آقای حاجی : مردم این منطقه مردمانی نجیب و صبور هستند ولی متأسفانه حق آنها تضییع میشود

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر ومیمه و برخوار روز سه شنبه ۲۳/۶/۹۳ به همراه مدیر عامل آب منطقه ای استان از وضعیت خشکسالی حوزه انتخابیه خود بازدید کرد . آقای حاجی در جلسه ای که در ابتدای این بازدید برگزار شد به بازدید آقای دائمی معاون وقت امور آب وزیر نیرو و صورت جلسه […]

اشتراک گذاری
02 مهر 1393
کد مطلب : 15199

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر ومیمه و برخوار روز سه شنبه ۲۳/۶/۹۳ به همراه مدیر عامل آب منطقه ای استان از وضعیت خشکسالی حوزه انتخابیه خود بازدید کرد .

آقای حاجی در جلسه ای که در ابتدای این بازدید برگزار شد به بازدید آقای دائمی معاون وقت امور آب وزیر نیرو و صورت جلسه ای که به امضاء آقای میدانی معاون امور آب وزیر نیرو اشاره نمود و گفت : بنده اتفاقات و صورت جلساتی را که به امضاء مدیران کشوری و استانی رسیده را به اطلاع مردم میرسانم و مردم انتظار اجرایی شدن این مصوبات را دارندولی هیچ یک از این مصوبات عملی نشده و متأسفانه به نقاط دیگر استان آب تخصیص می یابد اما به این نقطه هیچ آبی نمی دهید .

عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصول گرایان مجلس نهم افزود:مردم این منطقه مردمانی نجیب و صبور هستند ولی متأسفانه حق آنها تضییع میشود و آب تا شهرهای اطراف منطقه ما می آید ولی به این کشاورزان زحمت کش نمیرسد.

ایشان به بوی نامطبوع تسویه خانه فاضلاب که در اطراف شهرهای این منطقه وجود دارد اشاره کرد و ادامه داد :چرا باید بوی نامطبوع این تسویه خانه برای مردم باشد و پساب آن را به صنایعی بدهید که جز آلایندگی برای این مردم نداشته است و فضای سبز شهرهای اطراف این تسویه خانه در حال خشک شدن است .

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی به وام های سر رسید شده کشاورزان نیز اشاره نمود و افزود :متأسفانه قول ها و وعده های مسئولین در تخصیص آب در سال گذشته و امسال عملی نشده ،ولی وامهای این کشاورزان سر رسید شده و بانک اقدامات اجرایی انجام می دهند.

ایشان ادامه داد :کشاورزان این منطقه بر اساس وعده های مسئولین جهت تخصیص آب وام دریافت کرده اند و می گویند با توجه به اینکه آبی به این منطقه تعلق نگرفته و کشاورزان کشتی نداشته اند که بتوانند با آن وامهایشان را پرداخت کنند،چرا بانکها اقساط خود را طلب می کنند و متأسفانه ما هیچ جوابی برای آنها نداریم .

آقای حاجی وضعیت آب شرب منطقه را نیز بحرانی عنوان کرد و گفت :متأسفانه هر گاه در آب شرب استان خللی وارد شود اولین مکانی که با قطعی آب روبرومی شود این منطقه است .

ایشان با تأکید بر اینکه در بهار امسال نیز در رها سازی آب به این دو شهرستان آب تخصیص داده نشد افزود :این بار نیز که رها سازی آب جهت باغات استان بود به باغ داران ، که بالغ بر ۶۰۰ هکتار باغ دارند و از کشاورزان ضعیف هستند و از این کانال ها استفاده می کردند آب تخصیص داده نشد.

آقای حاجی ضمن تأکیدبر کوتاه نیامدن در مقابل تضییع حق مردم، به جلسات مکررخود با وزیر نیرواشاره کرد و گفت: بنده از وزیر نیرو چندین بار سئوال کردم و چندین بار تذکر دادم و چون نتیجه نگرفتم استیضاح وزیر را طراحی کردم و به همراه ۲۵ نفر از نمایند گان تقدیم هیأت رئیسه مجلس کردم که با وساطت هیأت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی ۳ بار تا کنون به وزیر محترم مهلت داده شده که آخرین آنها در حضور رئیس محترم مجلس شورای اسلامی بود و منتظر هستیم آقای مهندس چیت چیان به وعده های خود عمل کند .

پس از این جلسه بازدید میدانی از کانال ها و مزارع خشک شده در شهرستان انجام شد .

IMG_7715 IMG_7719

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *