آخرین اخبار

حاجی دلیگانی:لایحه خروج غیر تورمی از رکود ارائه شده به مجلس به چکش کاری نیاز دارد

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: دولت برای خروج از رکود تورمی باید به نحوی عمل کند که شاهد فاصله میان فقر و غنی نباشیم، از این رو تلاش ها باید در راستای خروج غیر تورمی از رکود تورمی باشد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری […]

اشتراک گذاری
16 شهریور 1393
کد مطلب : 15137
68358_orig
عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: دولت برای خروج از رکود تورمی باید به نحوی عمل کند که شاهد فاصله میان فقر و غنی نباشیم، از این رو تلاش ها باید در راستای خروج غیر تورمی از رکود تورمی باشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با کارآمدی لایحه دولت برای خروج از رکود تورمی گفت: آنچه حائز اهمیت است اینکه الگوی این طرح، چندان مناسب اقتصاد ایران نبوده و نمونه برداری از طرح های خارجی با شرایط متفاوت است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، اجرای این طرح را تا حدی باعث افزایش فاصله میان فقیر و غنی دانست و افزود: لایحه خروج از رکود باید بر اساس واقعیت های جامعه و سازگار با آن تدوین شود، در صورتی که این لایحه نمونه کپی برداری شده از طرح صندوق بین المللی پول بوده و فاصله فقر و غنا را افزایش می دهد و امیدواریم که با چکش کاری های مجلس، شاهد طرحی کارآمد باشیم.

وی تصریح کرد: تاثیر رکود تورمی بر اقتصاد ایران باعث شده که بسیاری از اقشار ضعیف جامعه با مشکلات فراوان مواجه شوند، از این رو تلاش دولت در ابتدا، باید برنامه ریزی برای خروج غیر تورمی از رکود تورمی باشد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس همچنین پیشنهاد داد که برای خروج از رکود تورمی، منابع مردمی جذب و در راستای حمایت از تولید هزینه شود، چراکه هنوز راهکار مطمئنی برای سرمایه گذاری به مردم معرفی نشده و این موضوع تا حد بسیاری در رفع این عارضه تاثیر گذار است./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *