آخرین اخبار

پنجمین نشست خبری آقای حاجی با اصحاب رسانه برگزار شد .

  ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۰/۶/۹۳  تالار شیخ بهایی شاهین شهر، میزبان پنجمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بود .در این نشست، خبرنگارانی از خبر گزاری های :ایرنا ،فارس ،ایسنا،مهر ،ایمنا،باشگاه خبر نگار ان جوان،تسنیم، موج ،ایکنا و قدس و نیز نشریات :همشهری ،زاینده […]

اشتراک گذاری
11 شهریور 1393
کد مطلب : 15112

 

ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۰/۶/۹۳  تالار شیخ بهایی شاهین شهر، میزبان پنجمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بود .در این نشست، خبرنگارانی از خبر گزاری های :ایرنا ،فارس ،ایسنا،مهر ،ایمنا،باشگاه خبر نگار ان جوان،تسنیم، موج ،ایکنا و قدس و نیز نشریات :همشهری ،زاینده رود ،جمهوری اسلامی ،اصفهان امروز ،هشت بهشت ،جوان ،اصفهان زیبا ،خبر رسان ،کیهان و قدس و همچنین پایگاههای خبری :رویش نیوز ،صاحب نیوز ،خبر ما ،شاهین نا ،تبسم و رفاهی تفریحی بهمراه خبرنگاران دفاتر خبری صدا و سیما حضور داشتند .

 

خبرنگاران به خاطر؛ در دسترس بودن ،پاسخگوی تلفن بودن ،نترسیدن از بیان حقیقت ،اتخاذ مواضع درست و انقلابی ،توجه به خبرنگاران ،سرآمد بودن بین نمایندگان استان ،فعال بودن در مجلس ،مطرح شدن نام منطقه در کشور ،داشتن اطلاعات به روز و دفاع  از موضوع آب زاینده رود از آقای حاجی در شروع صحبت و طرح سئوال تشکر کردند .

 

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه از حضور خبرنگاران تشکر کرد و با عرض تبریک دهه کرامت که با میلاد حضرت معصومه (س) آغاز وبه ولادت با سعادت امام رضا (ع) ختم میشود، گفت :خوشحالم که برای پنجمین بار در بین شما هستم. البته به صورت تلفنی بارهابا شما مصاحبه داشته ام اما پاسخ به پرسش هایتان به صورت رو در رو لطف دیگری دارد. همکاران عزیز دیگری هم در رسانه خودتان دارید که گاهی آنها ارتباط می گیرند  ولی امروز شما به نمایندگی از آنها آمده اید، جا دارد از آنها هم تشکر کنم .

 

*بانک ها به وظیفه خود در کمک به دولت برای خروج از رکود عمل نکردند.

 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به سئوال خبرنگارخبر گزاری فارس در خصوص تحقیق و تفحص از بانکها اظهار داشت :یکی از ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی تحقیق و تفحص است که بر اساس قانون اساسی مجلس می تواند از هر دستگاهی چه خصوصی، چه دولتی و چه عمومی تحقیق و تفحص بعمل آورد. طبعاً یکی از بخشهای اثر گذار اقتصاد ،بانکها هستند وبه اعتقاد ما ،بانکها در این شرایط باید کمک بیشتری به دولت برای خروج از رکود میکردندولی عملاً منافع بانک خود را بر وظیفه اصلی بانکداری ترجیح دادند.

 

در مجموع حرکت آنها برای گشایش در اقتصاد نیست. برای همین تعدادی از همکاران بنده تحقیق و تفحص از بانکها رادر دستور کار خود قرار داده اند .

 

*بنده متخصص” آب” نیستم اما آنچه را می بینم که باید بگویم !

 

خبر نگار نشریه زاینده رود پرسید :استاندار اصفهان در پاسخ به سخنان شماگفته اظهار نظر  در مورد کیفیت آب با دانشگاه علوم پزشکی است چه نظری دارید ؟و آقای حاجی پاسخ داد :بنده بایستی راجع به موضوع آب شرب اصفهان قدری توضیح دهم .پیک مصرف آب اصفهان بزرگ ۵/۱۴ متر مکعب بر ثانیه است اما میزان تولید آب شرب توسط تنها تصفیه خانه یعنی بابا شیخ علی حدود ۵/۱۰ متر مکعب بر ثانیه است .بقیه آب توسط چاه های فلمن تولید می شود که بخاطر خشک سالی های اخیر این چاه ها که دردرچه واقع شده است و آب مطلوبی هم داشت خشک شده است . امسال۷۰ حلقه چاه توسط شرکت آبفای استان در نقاط مختلف ،بعنوان جایگزین چاه های فلمن حفر شد که بعضی آب قابل شرب داشت و بعضی هم بخاطر نزدیکی به نقاط سکونت گاهی که هنوز شبکه جمع آوری فاضلاب در آن مناطقنیست و از چاه های جذبی استفاده می کنند ،آب مطلوبی نداشت و شرکت آبفا فقط با کلر زنی (نه با تصفیه )این آب را وارد شبکه می کرد و مثلاً در ایام نوروز در همین منطقه ،آمار کسانیکه بخاطر نوشیدن آب شرب دچار اسهال و استفراغ شدند و به مراکز درمانی مراجعه کردند،بسیار بالا رفت و آمار آن در شهرهای گز،گرگاب ،شاپور آباد،سین ،محله گلدیس شاهین شهر و محله های دولت آباد موجود است. بنده کیفیت آب را با چشم می بینم رنگ تغییر کرده آنرا که نمیتوانم بگویم نمی بینم! نباید گفتن حقیقت برایمان تلخ باشد. حدود ۱۰ روز پیش آب اصفهان و بسیاری از نقاط حوزه انتخابیه ام قطع شد. بنده مطلع شدم از ویلایی در باغبهادران، گازوئیل وارد آب در سد چم آسمان شده و لکه بزرگ نفتی در حال نزدیکی به تصفیه خانه است ،آب را قطع کردند ،مردم برای آب شرب دچار مشکل شدند ،آب معدنی در مغازه ها نایاب شد. بلافاصله مصاحبه کردم ،در مجلس فریاد زدم که چرا باید ۵میلیون نفر آب شرب شان تنها از یک تصفیه خانه باشد؟ پس پدافند غیر عامل کجاست ؟ الان ببینید نتیجه تصمیم اشتباهتان را. مسئولین استان وجود گازوئیل در آب را تکذیب کردند و دلایل فنی را علت قطع آب اعلام کردند. اما پس از سفر معاون اول رئیس جمهور ،استاندار مصاحبه کرد و نشت گازوئیل در آب راتایید کرد.

 

چرا پنهان کاری بکنیم؟ مگر مردم محرم ما نیستند؟ مگر آنها در مواقع لزوم به ما کمک نمی کنند؟ بایستی با آنها رو راست باشیم .

 

 *این چه منطقی است که آب شیرین را شور کنیم و بعد با هزینه بالا دومرتبه شیرین کنیم ؟

 

سخنگوی فراکسیون کارشناسی طرح ها و لوایح مجلس نهم در پاسخ به سوالی درخصوص تونل بهشت آباد گفت : ما در قضیه تونل بهشت آباد به دنبال اجرای کار کارشناسی ۱۲ ساله هستیم . همزمان با سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۰ به اصفهان کار مطالعاتی  این تونل آغاز شد و هدف از اجرای آن انتقال آب از سرشاخه های کارون به فلات مرکزی ایران بود ، تامین آب شرب چند استان ،جاری شدن آب در زاینده رود ،جلوگیری از تخریب پلهای تاریخی که حیات آنها بستگی به آب دارد ،احیای تالاب گاوخونی و جلوگیری از مشکلات زیست محیطی و پدیده ریزگردها در این مطالعات دیده شده، متاسفانه وزیر نیرو دستور توقف اجرای پروژه را صادر کرد . این مطالعات توسط شرکت های خارجی انجام شد که نه منافعی در اصفهان داشتند نه در استان های همجوار ،اما آقای چیت چیان تحت تاثیر بعضی از افراد، کار کارشناسی را نادیده گرفت و در ازای آن پروژه انتقال آب از خلیج فارس را مطرح کرد ، این چه منطقی است که میلیارد ها متر مکعب آب شیرین را از مرکز کشور به دریا بفرستیم تا شور شود و بعد با هزینه بسیار بالا آنرا شیرین کنیم؟ و با هزینه بسیار بالاتر به مرکز کشور منتقل کنیم ؟ البته بنده در نطق ۰۵/۰۶/۹۳ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی عرض کردم بایستی ۵ استان :اصفهان ، چهارمحال و بختیاری ،خوزستان، یزد و کرمان با توجه به نیازها و ظرفیت ها در این خصوص با هم مذاکره کنیم و به اختلاف اندازها بین استان ها توجهی نکنیم چرا که خبر داریم یک استاندار ۴ مرتبه در این مدت به استان دیگر رفته و آنها را علیه استان ما تحریک کرده است و آقای سالک نماینده محترم مردم اصفهان هم در همان روز روی این موضوع در نطق خود تاکید کردند .

 

*اعتقاد دارم نباید از موضوع آب استفاده سیاسی بشود.

 

خبرنگار خبرگزاری ایسنا پرسید« آقای جهانگیری گفته مانع بهره برداری سیاسی و انتخاباتی از موضوع آب می شویم و آقای چیت چیان هم گفته اصفهان به این همه فضای سبز احتیاجی ندارد. نظر شما چیست ؟ » عضو هیأت رئیسه فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی پاسخ داد : استفاده سیاسی را کسانی میکنند که به فکر تشنگی مردم نیستند و به حیات ۵ میلیون نفر هم وطن و هم جوار خود اهمیت نمی دهند ،ما هم اعتقاد  داریم نباید استفاده سیاسی بشود. اما در مورد سخنان وزیر نیرو باید بگویم بسیاری از باغات و مزارع استان ما از بین رفته است. این هم یکی از اظهار نظرهای عجیب آقای چیت چیان است ما در مجموع شاهد افزایش فضای سبز نیستیم، بلکه کویر در حال پیشروی به سمت ماست و لوله های خالی از آب در مزارع ما که سالهاست بجای آب ،آفتاب سوزان میخورد، با بی تدبیری مسئولین در چند سال گذشته شاهد و گواه این ادعاست.

 

*معرفی نجفی برای وزارت علوم بعید به نظر می رسد .

 

« بعید می دانم آقای نجفی برای وزارت علوم معرفی شود » پاسخ خبرنگار خبرگزاری تسنیم در مورد وضعیت این وزارتخانه بود. آقای حاجی ادامه داد : خبرهای داریم که رئیس محترم جمهور روی افرادی چون دکتر صالحی (انرژی اتمی)،دکتر ستاری (معاون علمی و فناوری) و دکتر صدوقی تمرکز دارند .

 

*مخالف تکنولوژی و علم نیستیم .

 

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص نسل سوم تلفن همراه و نگرانی مراجع عظام تقلید تصریح کرد : برداشت ما این است که افرادی چون اعتقاد دارند صدا و سیما در اختیارشان نیست بدنبال افزایش پهنای باند برای راه اندازی تلویزیون و دیگر خدمات رسانه ای هستند البته ما مخالف تکنولوژی و علم نیستیم اما بایستی بستر فرهنگی لازم را فراهم کنیم ،به نگرانی علما در این زمینه توجه داشته باشیم و تا زمانی که در این عرصه مردم را از خطرات احتمالی مطلع نکرده ایم محتاط باشیم .

 

*وزیر نیرو اظهار نظرهای متفاوت دارد !

 

خبرنگاری از تجمع ۱۶ نماینده استان اصفهان روبروی نهاد  ریاست جمهوری پرسید و جواب شنید : متاسفانه آقای چیت چیان چند نوع صحبت میکند در حضور رئیس محترم مجلس گفت راجع به تونل گلاب ۲ مشکلی نداریم اما در یک حرکت کاملاً تعجب برانگیز ۱۶/۰۵/۹۳ با یک فروند بالگرد بهمراه نمایندگان و مسئولان استان چهارمحال و بختیاری وارد حریم استان اصفهان شد و در روستای ورپشت از توابع شهرستان تیران و کرون، پروژه گلاب ۲ را که ابتدا و انتهایش در استان ما بود متوقف کرد، برای بار سوم درسفر به اصفهان بر ادامه اجرای پروژه تاکید کرد ، مدیر عامل آب منطقه ای اصفهان را برکنار کرد و دومرتبه او را ابقاء کرد ، تونل بهشت آباد را اوایل امسال متوقف کرد ، در سفر به اصفهان خبر از اجرای دوباره پروژه درآینده نزدیک داد، بالاخره این اعمال و گفتار متناقض است.

 

بعد از توقف پروژه گلاب ۲ که فقط مخصوص آب شرب است بنده تذکری در مجلس دادم و به همراه ۱۵ نفر دیگر از همکاران به نهاد ریاست جمهوری رفتیم و متاسفانه از ورود نمایندگان ممانعت بعمل آمد با وساطت رئیس مجلس به دفتر ایشان رفتیم و موضوع در جلسه همان روز سران قوا مطرح شد و آقای رئیس جمهور قول برخورد با حرمت شکنان را داد و رئیس مجلس نیز به آقای چیت چیان گفت: گلاب ۲ همان است که گفتید مشکلی ندارد چرا آنرا متوقف کردید؟ و وزیر نیرو دستور بازگشت آقای میرمحمد صادقی را به آب منطقه ای داد . به هر حال زاینده رود متعلق به همه ملت ایران و بلکه مردم جهان است و این تمدن درحال از بین رفتن با همه آثار باستانی بی نظیر آن است . البته طرح استیضاح وزیر نیرو در ۲۰ محور ،طرح شکایت برای آب کشاورزاندر کمیسیون اصل ۹۰ و شکایت از وزیر نیرو بخاطر سخنان تفرقه افکنانه بین قومیت ها در برنامه ثریا به کمیسیون امنیت ملی از دیگر اقدامات ماست .

 

*کلیه تصویب نامه ها نباید مغایر قانون باشد .

 

خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) سئوال کرد: چند سال پیش اضافه کار کارکنان از شمول حق بیمه خارج شد اما دولت بعلت مخالفت مجلس حدود یک ماه پیش اقدام به دریافت حق بیمه از اضافه کار،کرد چرا؟

 

وکیل ملت در مجلس پاسخ داد : بعید است مجلس قانونی اخیراً تصویب کرده باشد اما احتمالاً رئیس محترم مجلس آنرا مغایر با قانون تشخیص داده است. چون همه تصویب نامه ها باید با قانون منطبق باشد .

 

*استیضاح حق قانونی نمایندگان است .

 

“غیر از وزیر نیرو بحث استیضاح وزیر دیگری در مجلس مطرح نیست و استیضاح حق قانونی نمایندگان است”پاسخ خبر نگار پایگاه خبری شاهین نا بودکه به عملکرد وزرای امور خارجه ،ارشاد ،نفت ونیرو انتقاداتی داشت وازدرراه بودن استیضاح آنان سئوال کرد.

 

*خسارت عدم کشت کشاورزان شمال اصفهان در هیأت دولت تصویب شد.

 

خبرنگار روزنامه اصفهان زیبا از وضعیت کشاورزان شمال اصفهان پرسید و آقای حاجی این طور توضیح داد: شغل اصلی بیشتر مردم حوزه انتخابیه ما کشاورزی است. بیشتر چاه های کشاورزی خشک شده اند وآنهایی که اندک آبی دارند، آب نامرغوبی را از عمق ۳۰۰ متری استحصال می کنند. با احداث کانال که هزینه هنگفتی بر مردم و دولت تحمیل کرد، کشاورزان واداربه اصلاح روش آبیاری شدند، وام های کلان گرفتند و آبیاری نوین اجرا کردند. الان ۵ سال است لوله های آبیاری و تأسیسات آن، آبی بخود ندیده. چرا که حق قانونی آنان در دریافت آبی که پول آنرا داده اند تضییع شد . کشاورزان منطقه ما به بدهکاران بیکار تبدیل شدند. نگران وضعیت آنها هستیم .در چند مرحله معاون وزیر نیرو، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تعاون روستایی کشور را به منطقه آوردیم، وعده هایی دادند، امیدواریم عمل کنند .بحث خسارت عدم کشت را به هیأت دولت بردیم، تصویب کردند و منتظر پرداخت خسارت به کشاورزان هستیم .این را هم باید اضافه کنم با کمال تأسف استان، توجهی به شمال اصفهان ندارد و فقط شرق را می بیند که به همین جهت هم گله مندیم .

 

*تناسبی بین بازار کار و فارغ التحصیلان دانشگاهی وجود ندارد .

 

نماینده قوه مقننه در کار گروه اشتغال استان اصفهان در پاسخ به سئوالی مبنی بر وضعیت اشتغال تحصیل کرده های علوم انسانی و بازگشت به کار بازنشسته ها گفت: بازار کار و خروجی دانشگاه ها تناسبی با هم ندارند و لذا با حجم زیاد بیکاران تحصیل کرده مواجهیم. به عبارتی، دانشگاه های ما بدون توجه به ظرفیت بازار کار، اقدام به پذیرش دانشجو و تربیت آنان می کنند و پدر و مادرها به امید کار، به خودشان سختی می دهند تا فرزندشان تحصیل کند و پس از تحصیل موقعیت شغلی ،عملاً برای آن تحصیل کرده وجود ندارد. این موضوع برای فارغ التحصیلان علوم انسانی سخت تر است، چرا که کار در مراکز دولتی بیشترین امکان ظرفیت شغلی آنهاست. اما امروز عملاًمی بینیم شرایط برای بازنشسته ها فراهم تر است . چند روز پیش معلمان حق التدریس تجمعی را روبروی مجلس داشتند و میگقتند یک معلم پس از این که ۵سال از آموزش و پرورش منفک شده با سن بالا، به کار دعوت می شود اما از وجود ما برای تدریس استفاده نمی شود .

 

*کمبود آب و شبکه جمع آوری فاضلاب اصلی ترین مشکل منطقه ماست .

 

خبر نگار دفتر خبری صداو سیما از دستاورد سفر مهندس جانباز به منطقه پرسید و آقای حاجی پاسخ داد : ازهمان ابتدای شروع مسئولیت در مواجهه با مردم، یکی ازدغدغه های اصلی را کمبود آب شرب و شبکه جمع آوری فاضلاب یافتم و به همین دلیل به عنوان اولین سفر یک مسئول ملی به حوزه انتخابیه، از مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور دعوت کردم و آقای ثمره هاشمی به منطقه ما آمد. بعد از آن هم بارها پیگیری کردیم تا بخشی از مطالبات مردم انجام شد. با تغییرات دولت به دیدار آقای جانباز مدیر عامل جدید رفتم و ایشان هم به دو شهرستان ما سفر کرد و مشکلات را از نزدیک دید صورتجلساتی تنظیم شد و پس از ۱۰ روز برای گرفتن نتیجه مجدداً به دیدار وی رفتم و گفتم بودجه ی مربوط به اجرای طرح آب و فاضلاب حوزه ام را در جدول ۲۰ آورده ایم و بایستی اقدامی عملی برای رفاه مردم بکنید و ایشان هم به هزینه بر بودن اجرای طرح ها اشاره کرد و خواستار همکاری بخش خصوصی در این زمینه شد .البته چون موضوع آب رسانی از طریق خط ۶۰۰ برای گز و کل منطقه، حیاتی بود، مبلغ بیست میلیارد ریال از طرف آقای نوبخت به هیأت وزیران پیشنهاد شده و بزودی ابلاغ میشود . کمک از محل منابع در اختیار ،تأکید بر افزایش اعتبار دولتی و اصلاح ماده ۲۱۵ از دیگر دستاوردهای دیداربا مهندس جانباز است.

 

*واسطه گری شرکت های وابسته به بانکها باعث تورم و انحراف اصلاح اقتصادی کشور است .

 

خبرنگار خبرگزاری ایکنا گفت : افزایش سود سپرده توسط بانکها باعث رکود است نظر شما چیست ؟

 

و عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی پاسخ داد : منابع بانک ها در بخش تولید سرمایه گذاری نمی شود این منابع در اختیار شرکت های زیر مجموعه بانکها قرار میگیرد که کارهای واسطه گری میکنند و باعث تورم و انحراف اصلاح اقتصادی کشور می شوند در همین رابطه باید بگویم افزایش سود سپرده در بانکها باعث شده مردم هم رغبتی برای سرمایه گذاری نداشته باشند و با اطمینان خاطر، سرمایه خود را با هدف دریافت سود بیشتر در بانکها سپرده میکنند .بدین ترتیب منابع قرض الحسنه ای بانکها به شدت کاهش یافته و این روند بر صندوق های قرض الحسنه محلی نیز اثر گذار شده است. در این خصوص تذکر به مسئولان امر داده ایم و اخیراً سوالی را در همین زمینه یعنی عدم پایبندی بانکها به نرخ تصویبی سپرده بانک مرکزی از وزیر اقتصاد مطرح کرده ایم .

 

*مدیریت جدید شهرستان در مجموع مثبت ارزیابی می شود.

 

ارزیابی یکسال گذشته مدیریت شهرستان سوال خبرنگار نشریه خبررسان بود ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در جواب گفت : بنده در مجموع مدیریت جدید شهرستان را مثبت ارزیابی میکنم. اما این بمعنای بدون اشکال بودن نیست و به همین جهت در شورای اداری شهرستان مرتب تذکر میدهم. مثلاً در جلسه اخیر شورای اداری گفتم مبادا برای خوش آمد مدیرکل و افزایش درآمد مالیاتی استان، به مردم ، اصناف و صنعتگران فشار وارد کنید. یا مثلاً به شغل دوم مدیرانی که مرتبط با شغل اول آنهاست و احتمال استفاده از رانت می رود انتقاد دارم و متذکر شدم. همچنین نسبت به حضور دلالان در ادارات که کار چاق کن هستند و خدمتی را که مردم ۲ ماهه هم نمیتوانند بگیرند آنها یک هفته ای حل میکنند تذکر جدی دادم.

 

*خیانت مدیران در بحث آلوده بودن آب را قبول ندارم .

 

خبرنگار کیهان از خیانت مدیران درآلوده بودن آب و معرفی آنان پرسید و آقای حاجی تاکید کرد: اینکه از کیفیت آب میگویم بدان معنی نیست که همیشه اینگونه است. در زمان پیک مصرف چون از آب چاه های نامطلوب در شبکه استفاده می شود باعث آلودگی است و الا این موضوع همیشه اتفاق نمی افتد و بعبارت ساده تر مدیران آب، بخاطر کمبود آب مجبور به استفاده از آب نامرغوب هستند و بنده خیانت مدیران در بحث آلوده بودن آب را قبول ندارم. ضمن اینکه اگر بنده در این خصوص مرتب صحبت میکنم روشن شدن ذهن مسئولین برای تدبیر جایگزین وضعیت موجود ،تصفیه خانه جدید و پدافند غیرعامل در تامین آب شرب ۵ میلیون نفر است .

 

*منطقه ما از قدیم انباری مرکز استان بوده است !

 

  نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چالش ها و مشکلات موجود در حوزه انتخابیه اظهار داشت : غیر از موضوع آب و فاضلاب ،عدم توجه کافی به دو شهرستان ما بخاطر نزدیکی به مرکز استان که ما را برخوردار فرض کرده اند چالشهای جدی را برای ما رقم زده است. بعبارتی ما انباری اصفهان شده ایم هرچه را خوب نمی دانستند به منطقه ما فرستادند ،صنایع آلاینده بزرگ ،چرمشهر،تخلیه گاه نخاله سنگ،سنگبری های منطقه صنعتی محمودآباد و … تنها بخشی از این غیرخوب هاست !

 

البته مشکلات دیگری نظیر :مهاجرت ، اتباع بیگانه،فقر و عدم پیش بینی درآمد جایگزین برای کشاورزان ،مواد مخدر، رشد بالای طلاق و فرسودگی مدارس بخش دیگری از چالشهای دو شهرستان ماست .

 

*توجه به تولید تنها راه رفع بیکاری است.

 

خبرنگار خبرگزاری قدس از نرخ بیکاری و راه های رفع آن پرسید و اضافه کرد « وقتی به مدیر کل کار استان راجع به قراردادهای سفید گفتم ایشان گفت به ما ارتباطی ندارد ». نماینده قوه مقننه در کارگروه اشتغال استان در پاسخ گفت : نرخ بیکاری تحصیل کرده ها در منطقه ما بسیار بالاست و شاید حدود ۳۰% باشد و نرخ بیکاری بقیه افراد در حد متوسط کشور یعنی حدود ۱۰ یا ۱۱  درصد است . بنده تنها راه رفع بیکاری را حمایت از تولید میدانم . روش غلطی که سالهاست نفت و میعانات گازی میفروشیم و در ازای آن کالای خارجی وارد میکنیم به تولیدمان ضربه وارد میکند . درآمد حاصل از فروش نفت باید صرف حمایت از تولید شود . راجع به اشتغال و قراردادها هم براساس قانون ،وزارت کار متولی است . اگر خاطرتان باشد سال ۹۱ در سوالی که از وزیر وقت کار شده بود خطاب به آقای شیخ الاسلام که به همین موضوع قائل بود گفتم : اگر کار به شمار کار ندارد به چه کسی کار دارد!!؟

 

*بزودی ساخت درمانگاه تامین اجتماعی گز آغاز می شود.

 

آخرین وضعیت درمانگاه تامین اجتماعی گز سوال خبرنگار خبرگزاری موج بود که آقای حاجی در جواب گفت : زمینی که برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی گز در نظر گرفته شده بود دچار یک بحث حقوقی شد و از سویی شورای اسلامی شهر گز حاضر به انتقال سند به تامین اجتماعی نبود و از طرفی تامین اجتماعی هم کار ساخت را منوط به انتقال سند می دانست. بحمدالله با پیگیری جدی موفق شدیم ۱۰ روز پیش مصوبه هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی را مبنی بر انتقال حق انتفاع بگیریم و این موضوع از طرف سازمان به مدیر کل درمان استان ابلاغ شده و بزودی کار ساخت و ساز درمانگاه آغاز می شود.

 

*اضافه شدن دو دستگاه آمبولانس به پایگاه های اورژانس ۱۱۵

 

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهرومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص کمبود آمبولانس در منطقه و یک روز در میان کار کردن پایگاه اورژانس خورزوق گفت : یکی از دغدغه های اصلی ما بحث سلامت ، درمان و حفظ جان مردم است و یکی از مولفه های اصلی در این زمینه پایگاه های اورژانس ۱۱۵ هستند. اخیراً جلسه ای را با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار کردیم و قرار شد دو دستگاه آمبولانس و به همان تعداد پرسنل به پایگاه های منطقه اضافه شود .

 

در مورد اورژانس خورزوق هم با پرداخت اضافه کار به پرسنل، روند فعالیت آنها به قبل بازگشت و در حال حاضر همه روزه مشغول خدمت رسانی هستند.

 

*فروش آزاد آرد دولتی سود بیشتری برای برخی نانوایان متخلف دارد.

 

خبرنگار روزنامه ایران از شایعه افزایش ۵۰ درصدی قیمت نان سوال کرد و عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ گفت : تصمیم در این خصوص به عهده استانداری است .در اینکه قیمت تمام شده نان باتوجه به گران شدن آب ، برق و گاز و دستمزد کارگر و سایر هزینه ها بالا رفته است شکی نیست اما فکر نمیکنم این مقدار افزایش مدنظر باشد. البته پدیده دیگری متاسفانه در حال انجام است و آن فروش آرد دولتی به قیمت آزاد است که برای برخی نانوایان متخلف سود بیشتری دارد  .

 

*جابجایی ایستگاه قطار سریع السیر اصفهان تهران ضروری است .

 

آقای حاجی جواب خبرنگاری که پرسید چرا اصرار بر جابجایی  ایستگاه قطار سریع السیر اصفهان تهران دارید را این طور داد که : نسبت به محل مورد نظر مجری طرح، انتقاد داریم چرا که تبعات اجتماعی و فرهنگی زیادی برای شهرستان برخوار دارد و عملاً شهرستان را به دونیم تقسیم میکند ، مبلمان شهری را بر هم میزند ، اراضی کشاورزی را از بین می برد ، از محل منازل مسکونی عبور می کند و آلودگی صوتی آن باعث نارضایتی خواهد شد. ضمن اینکه ایستگاه مورد نظر آنها در کنار ورزشگاه نقش جهان قرار میگیرد و ازدحام جمعیت در کنار یک مجموعه ای که در زمان هایی ده ها هزار نفر جمعیت را در خود دارد، باعث بحران خواهد شد. بنابراین به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد کردیم این مسیر ۶ کیلومتر کاهش یابد. هم هزینه آزاد سازی کاهش می یابد، هم اثرات مخرب بر بافت محیطی شهرستان برخوار نمی گذارد، و هم مسافرین قطار به راحتی از طریق متروئی که مطالعات آن در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شده است جابجا می شوند .

 

*افزایش میزان پرداخت نقدی به اقشار آسیب پذیر وعده دولت است .

 

آخرین سوال خبرنگاران درخصوص افزایش پرداخت نقدی یارانه در اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها و وعده خلافی دولت بود که پاسخ عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس این چنین بود : این دولت از همان ابتدا بدنبال حذف اقشار پردرآمد از سیستم دریافت یارانه بود و بارها بر این موضوع تاکید کرد. اما تاکنون این کار عملی نشده است. از طرفی افزایش پرداخت نقدی یارانه به اقشار آسیب پذیر در دستور کار آنها قرار داشت . باید ببینیم چه موقعی این وعده عملی خواهد شد .     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *