آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در نطق میان‌دستور:ستاد هدفمندی یارانه‌ها نگرانی خانواده‌های ضعیف درخصوص پرداخت نقدی یارانه برطرف کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تامین اجتماعی باید درخصوص افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان برخوار اقدامات لازم را انجام دهد، گفت: ستاد هدفمندی یارانه‌ها نگرانی خانواده‌های ضعیف را درخصوص پرداخت نقدی یارانه برطرف کند.  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۵ شهریور) مجلس […]

اشتراک گذاری
06 شهریور 1393
کد مطلب : 14963
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه تامین اجتماعی باید درخصوص افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان برخوار اقدامات لازم را انجام دهد، گفت: ستاد هدفمندی یارانه‌ها نگرانی خانواده‌های ضعیف را درخصوص پرداخت نقدی یارانه برطرف کند.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی‌دلیگانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۵ شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود گفت: میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت و روز دختر را تبریک می‌گویم و از برگزارکنندگان همایش بزرگداشت آیت‌الله گزی در شهرستان گز تشکر نموده و آرزوی موفقیت آنها را از درگاه خداوند خواستارم.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یاد شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهدا را گرامی داشته و هفته دولت را به دولتمردان عزیز اسلامی تبریک می‌گویم و تاکید می‌نمایم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند همه باید به دولت کمک کنیم که دولت بتواند در جهت اصلاح امور اقتصادی و معیشت مردم که امروز از امور مهم و ضروری و دغدغه مردم است، اقئدامات عاجل به عمل آورد و خصوصاً مسائل مربوط به جوانان که در سه موضوع ازدواج که امید است با تصویب نهایی طرح اعطای وام قدمی کوچکی از رفع مشکل آنها برداشته شود.

وی تصریح کرد: همچنین درخصوص اشتغال جوانان که دولت بتواند موضوع رکود را برطرف و درخصوص اعطای تسهیلات خصوصاً وام خوداشتغالی از طریق صندوق مهر امام رضا (ع) اقداماتی را به انجام برساند و سوم موضوع مسکن که امید است دولت سریع‌تر طرح قابل انجام برای رفع مشکل مسکن جوانان را اعلام و اقدامات اجرایی آن را شروع کرد.

حاجی‌دلیگانی افزود: از معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور می‌خواهم هیاتی را به حوزه انتخابیه اینجانب فرستاده و وضعیت نگران‌کننده مجلس در شهرستان‌ها و روستاها را مشاهده کرده و چاره‌اندیشی کند، زیرا اگر همین وضعیت اعتبارات استانی ادامه یابد، اعلام می‌کنم که تا یکصد سال آینده مدارس تخربی شهرستان قابلیت بازسازی ندارد. همچنین از وی انتظار داریم که درخصوص صدور مجوز ۲۱۵ متروی شاهین‌شهر و اختصاص بودجه برای تکمیل مطالبات متروی شهرستان برخوار اقدام کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: از وزیر آموزش و پرورش انتظار می‌رود که نسبت به تکمیل استخر نیمه‌کاره فرهنگ واقع در دستگرد اقدام نماید. ضمن تشکر از سازمان تامین اجتماعی انتظار است که درخصوص افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان برخوار اقدامات عاجل انجام شود. از سوی دیگر از ستاد هدفمندی یارانه‌ها می‌خواهم نسبت به رفع مشکلات پرداخت نقدی یارانه‌ها به فوریت اقدام و نگرانی خانواده‌های ضعیف را برطرف کند.

وی افزود: از وزیر نیرو انتظار دارم امسال را درخصوص تخصیص آب در اصفهان و دیگر حقابه‌داران در دو شهرستان برخوار و شاهین‌شهر اقدام کند. همچنین نسبت به تهاتر پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب برای تکمیل فاضلاب شهرستان‌های علی‌آباد، دولت‌آباد، محسن‌آباد و گز و رفع حادثه‌خیزی شبکه فاضلاب شاهین‌شهر اقدام کند.

حاجی‌دلیگانی با بیان اینکه درخصوص رفع کمبود آب شرب شاپورآباد، محسن‌آباد و گز، وزارت نیرو باید اقدامات عاجل به‌عمل آورد، تصریح کرد: از وزیر ورزش انتظار داریم که نسبت به تکمیل پروژه‌های ورزشی نیمه‌کاره دستگرد، دلیگان، دولت‌آباد، میمه اقدام عاجل به‌عمل آورد.

وی گفت: از وزیر بهداشت می‌خواهم نسبت به راه‌اندازی پایگاه امداد جاده‌ای اورژانس در شهرستان‌های حوزه انتخابیه من اقدام نماید. همچنین نسبت به شبانه‌روزی کردن درمانگاه همراه را داروخانه برای ۲۵ هزار جمعیت یکی از شهرستان‌های این استان اقدام نمایند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: بالاخره ایستادگی و مقاومت مردم غزه نتیجه داد، لذا به مقام معظم رهبری، ملت غزه و همچنین ایران اسلامی تبریک می‌گوییم. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که جریان رسانه‌ای استکبار و صهیونیست تلاش فراوان کردند تا صدای مردم غزه به گوش نرسد، ولی صداوسیمای ایران با یک عملیات عظیم رسانه‌ای توانست جریان یک‌سویه تهدیدات غربی صهیونیستی را برهم زند و با اطلاع‌رسانی به موقع جنبش ضدصهیونیستی را رقم زند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *