آخرین اخبار

حاجی دلیگانی: نگاه مسئولان به اخذ مطالبات معوق شعاری نباشد/ حمایت مجلس از تلاش ها برای بازگرداندن پول ها به بیت المال

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت‌ها با مساله اخذ مطالبات معوق به صورت شعاری برخورد کرده اند و امیدواریم که راهکار اخذ شده بتواند در کاهش آن تاثیرگذار باشد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان ثمرات تشکیل مجتمع تخصصی برای وصول […]

اشتراک گذاری
25 مرداد 1393
کد مطلب : 14895
پول
عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت‌ها با مساله اخذ مطالبات معوق به صورت شعاری برخورد کرده اند و امیدواریم که راهکار اخذ شده بتواند در کاهش آن تاثیرگذار باشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان ثمرات تشکیل مجتمع تخصصی برای وصول مطالبات نظام بانکی در قوه قضائیه، گفت: مجلس از هر راهکاری که در راستای وصول مطالبات و بازگرداندن این منابع به بیت المال باشد حمایت می کند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: البته ما به عنوان ناظر، بر عملکرد این طرح نظارت خواهیم داشت، چراکه همواره دغدغه تحقق موفقیت وجود دارد و مجلس، در صورت نیاز به استفاده از سایر ابزارها و تذکر اقدام خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا انگیزه ای برای وصول مطالبات معوق وجود دارد، بیان کرد: همواره شعارها برای وصول مطالبات، بیش از عمل های صورت گرفته بوده و دولت ها با این موضوع بیشتر به صورت شعاری برخورد کرده اند، از این رو امیدواریم که رییس کل بانک مرکزی به گونه ای دیگر با مطالبات معوق و بدهکاران سیستم بانکی برخورد کند.

وی با اشاره به اینکه ثمرات اخذ مطالبات معوق، طی ۲ یا ۳ ماه نمایان می شود، گفت: در این مدت زمانی مشخص می شود که تصمیم اخذ شده شعاری است یا قابل تحقق و اظهارنظر در اینباره نیازمند گذر زمان است.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: ما در جایگاه مجلس، تا زمان اخذ کامل مطالبات معوق، این برنامه را پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس همچنین در رابطه با دلایل اعلام نشدن اسامی بدهکاران دانه درشت، گفت: اعلام اسامی تنها به معنی مجرم بودن اشخاص نیست و اگر از ابتدا، امور اقتصادی به صورت شفاف اعلام می شد شاهد رخ دادن این اتفاقات نبودیم، چراکه شفاف سازی به کاهش معوقات جدید منجر می شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *