آخرین اخبار

حاجی دلیگانی با تشریح جزئیات جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد: تحقق ۹۵ درصد از درآمدهای پیش بینی شده بودجه در ۴ ماه نخست امسال

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ،گفت: طبق محاسبات انجام شده ۹۵ درصد از پیش بینی های درآمدی بودجه در ۴ ماه نخست سال محقق و به خزانه دولت واریز شده است. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون […]

اشتراک گذاری
21 مرداد 1393
کد مطلب : 14846
52533_orig
عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ،گفت: طبق محاسبات انجام شده ۹۵ درصد از پیش بینی های درآمدی بودجه در ۴ ماه نخست سال محقق و به خزانه دولت واریز شده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: در دوره هیات رئیسه جدید کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معین شده که اعضا مرتبا دستگاه های ذی ربط به احکام بودجه را دعوت و از روند کاری آنها مطلع شوند، بر همین اساس امروز در کمیته اقتصادی کمیسیون ،وضعیت درآمدهای سازمان های مالیاتی، خصوصی سازی و وزارت نفت در ۴ ماه اول سال جاری محاسبه شد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری بابت درآمدهای حاصله افزود: سازمان مالیاتی اعلام کرد ۹۵ درصد از رقم پیش بینی بودجه محقق شده و ۱۸ هزار میلیارد تومان تا پایان تیرماه به خزانه دولت واریز شد که این رقم می تواند دست دولت برای تخصیص منابع به بودجه های عمرانی را باز کند.

وی ادامه داد: بر اساس ریز آمار، مالیات بر درآمد ۹۶ درصد، مالیت بر ثروت ۸۸ درصد، مالیات بر کالا و خدمات ۹۲ درصد و مالیات بر ارزش افزوده ۹۱ درصد وصولی داشته اند.

حاجی دلیگانی با یادآوری گزارش سازمان خصوصی سازی نیز گفت: این سازمان ۱۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد محقق شده در ۴ ماه نخست سال داشته که ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از آن مربوط به وصول اقساط معوق گذشته بوده و ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نیز از طریق واگذاری ها، به خزارنه واریز شده، البته بخشی از این افزایش وصول ها مربوط به قانون بودجه امسال است که طبق آن، دولت می تواند طلب خود از شرکت‌ها را توسط سازمان امور مالیاتی از حساب بدهکاران برداشت کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین در رابطه با گزارش وزارت نفت گفت: این مجموعه موفق شده ۲۱ میلیارد دلار درآمد از صادرات نفتی و میعانات گازی داشته باشد، ‌البته ۱۳ میلیارد دلار از آن مربوط وصول مطالبات سال ۹۲ بوده و ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار نیز مربوط به صادرات سال جاری است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: همچنین ۴ میلیارد دلار از درآمدهای نفتی نیز به حساب ارزی بانک مرکزی واریز خواهد شد که طبق گزارشات، ۹۰ درصد از رقم پیش بینی ها محقق شده و میانگین تحقق کل درآمدهای کشور نیز حدود ۹۵ درصد است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس گفت: دولت باید قبل از رسیدن فصل زمستان، نسبت به اختصاص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه استانی، تبصره ۲۲ قانون بودجه سال ۹۳ و اعتبارات طرح های ملی اقدام کند که اینها می تواند به رونق اقتصادی و خروج از رکود منتهی شود./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *