آخرین اخبار

حاجی دلیگانی : اوباما محتاج به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای است

نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه طرف غربی مذاکره هسته ای محتاج توافق بین ایران و ۱+۵ است، گفت: طرف غربی مذاکره به خصوص اوباما که تا یکسال و نیم دیگر باید در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند باید بتواند به نتیجه رسیدن توافق با ایران را در کارنامه خود مطرح کند حسینعلی حاجی […]

اشتراک گذاری
09 مرداد 1393
کد مطلب : 14544

نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه طرف غربی مذاکره هسته ای محتاج توافق بین ایران و ۱+۵ است، گفت: طرف غربی مذاکره به خصوص اوباما که تا یکسال و نیم دیگر باید در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند باید بتواند به نتیجه رسیدن توافق با ایران را در کارنامه خود مطرح کند

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه ایران در موضوع هسته ای همواره معتقد به مذاکره بوده و هست، گفت: البته این امر بدین معنای این نیست که چشم بسته پشت میز مذاکره می نشینیم بلکه این بحث را با رصد همه جوانب موضوع مذاکره و با دقت و هوشیاری پیگیری می کنیم.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه/برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای انجام مذاکرات هسته ای چارچوبی را تنظیم کرده و در این راستا امکان عبور از خطوط قرمز مشخص شده را نداریم، افزود: مذاکره خارج از خطوط قرمز مشخص شده مفهومی نخواهد داشت، بنابراین در چارچوب خطوطی حاضر به مذاکره هستیم که بتواند منافع ایران را هم تامین کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به طور کلی به طرف غربی خوشبین نیست، گفت: طرف غربی مذاکره دارای روحیه ای امپریالیستی و سلطه گری نسبت به کشورهای جهان سوم است، بنابراین در نهایت آنان بین پذیرش شرایط و خطوط قرمز ایران و به نتیجه نرسیدن مذاکرات به نتیجه برسند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه تحلیل ما این است که طرف غربی مذاکره محتاج توافق بین ایران و ۱+۵ است، گفت: طرف غربی مذاکره به خصوص اوباما که تا یکسال و نیم دیگر باید در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند باید بتواند به نتیجه رسیدن توافق با ایران را در کارنامه خود مطرح کند.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای ایران باید بر مواضع و منافع مردم ایران  ایستادگی کنند، تصریح کرد: تیم مذاکره کننده هسته ای بدانند در صورت ایستادگی بر مواضع ایران، طرف غربی از مواضع خود عقب نشینی خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه مردم ایران به هیچ وجه از منافع خود کوتاه نمی آیند، توضیح داد: ملت ایران نه با غرب و نه با تیم مذاکره کننده هسته ای بر سر آرمان ها و منافع خود رودربایستی ندارد و برای تحقق آن ایستادگی خواهند کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه با بیان اینکه عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای در دور دوم مذاکرات بسیار بهتر تر از دور اول بود، ادامه داد: در مذاکرات وین تیم مذاکره کننده هسته ای با دقت بیشتری وارد عمل شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *