آخرین اخبار

ضرورت مسکوت ماندن طرح فعالیت احزاب در مجلس مناسب نبود

اصفهان – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار گفت: ضرورت مسکوت ماندن طرح فعالیت احزاب به مدت چند ماه در مجلس مناسب نبود. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح فعالیت احزاب،  اظهار داشت: طرحی که در دستور کار مجلس قرار گرفته بود سه نکته مثبت دارد و […]

اشتراک گذاری
05 مرداد 1393
کد مطلب : 14516
احزاب
اصفهان – خبرگزاری مهر: نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار گفت: ضرورت مسکوت ماندن طرح فعالیت احزاب به مدت چند ماه در مجلس مناسب نبود.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح فعالیت احزاب،  اظهار داشت: طرحی که در دستور کار مجلس قرار گرفته بود سه نکته مثبت دارد و اولین ویژگی مثبت آن این است که دو نفر از نمایندگان منتخب احزاب ملی و یک نفر از احزاب استانی برای عضویت در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در نظر گرفته‌شده‌اند؛ چرا که در گذشته احزاب نماینده‌ای در کمیسیون ماده ۱۰ نداشتند.

وی در ادامه اضافه کرد: یکی از لوازم جامعه امروزی هم برای پرورش نیروی‌های انسانی و هم برای مشارکت بیشتر مردم در تعیین سرنوشت خود طرح فعالیت احزاب است.

عضو هیئت‌رئیسه اصولگرایان مجلس با بیان اینکه امروزه در جوامع مختلف به فعالیت احزاب به عنوان ضرورت به آن نگاه می‌شود، ادامه داد: ساماندهی و تقسیم‌بندی احزاب در کشور از جنبه‌های مثبت دیگر این طرح تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه در کنار این ویژگی‌های مثبت نکات منفی نیز وجود دارد، بیان داشت:  در طرح کمیسیون شوراها هیچ رد پایی از خانه احزاب وجود ندارد در حالی‌ که خانه احزاب یک واقعیت است و برای آنکه احزاب ساماندهی شود لازم است تشکیل گردد، لذا باید ساز و کار خانه احزاب در این طرح دیده شود.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه طرح فعالیت احزاب مدت زیادی در مجلس بر روی آن کار کارشناسی صورت گرفته است، تصریح کرد: این قانون زمانی که در مجلس به تصویب برسد، فضایی در قالب حزب و استانی در سراسر کشور که به تربیت نیروهای مؤمن و معتقد به نظام اسلامی برای رشد و تعالی کشور می‌انجامد، به وجود خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *